Srpski centar Nikola Јokić nastavio je seriju odličnih igara predvodeći Denver i u pobjedi nad Njujorkom sa 132:115 na svom terenu u sinoćnoj utakmici.

Iako nije bio već uobičajeno efikasan, Јokić je meč završio sa 42. dvostrukim dvocifrenim učinkom u ovoj sezoni.

Odličnom timskom igrom Denver je od samog starta meča preuzeo inicijativu i došao do vođstva koje je održavao do konačne pobjede.

Njujork je samo u trećoj četvrtini uspio da pruži ravnopravan otpor domaćinima koji u nastavku nisu dozvolili da im pobeda bude ugrožena.

Nikola Јokić nije bio već uobičajeno efikasan mada je opet bio nadomak novog tripl-dabl učinka i meč je završio sa 21 poena uz deset skokova i sedam asistencija.

Opet je to bio impresivan učinak jer mu je to 42. dabl-dabl u ovoj sezoni u kojoj je odigrao 48. utakmica.

Najefikasniji šuter u pobjedničkom timu je bio Hajlend sa 22 poena, a i Barton i Grin imali su po 20 postignutih poena.

U timu Njujorka Džulijus Rendl je bio najefikasniji igrač meča sa 28 poena uz deset skokova i šest asistencija ali im je to bila slaba uteha u porazu.

Sinoć je i Dalas na svom terenu bio ubjedljiv i duelu sa Detroitom nadigravši ih sa 116:86, a predvodio ih je Luka Dončić sa 33 poena uz 11 asistencija i sedam skokova.