Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u gostima LASK sa 5:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope. “Đavoli” su odradili posao već u prvom duelu, a ništa nije nagovještavalo da će doći do ovako ubjedljive pobjede.

Јunajted je poveo u 28. minutu golom Odiona Igala i to je bilo sve u prvom delu igre. Ali, u drugom – “vatromet”.

Džejms je povisio na 2:0 u 58. minutu, a u strijelce se upisao i Huan Mata u 82.

U nadoknadi vremena, dva gola za Јunajted – prvo je Grinvud pogodio u 92, a potom i Pereira minut kasnije.

Fudbaleri Ajntrahta su ubjedljivo poraženi na svom terenu od Bazela – 3:0.

Kampo je doneo prednost gostima u 27. minutu, Bua je povisio u 73, a konačan rezultat postavio je Fraj, pet minuta pre isteka regularnog dijela.

Bašakšehir je sa 1:0 savladao Kopenhagen, a gol odluke postigao je Edin Višća u 88. minutu sa bijele tačke.

Utakmica Inter – Hetafe je odložena, kao i meč Sevilja – Roma, pošto Španci nisu dali dozvolu da avion iz prestonice Italije sleti u Sevilju.