Srpski reprezentativac Nikola Јokić nastavio je da donosi pobjede Denveru, a sada je bio najzaslužniji za uspjeh u Јužnoj Karolini. Nagetsi su u finišu susreta uspjeli da iščupaju trijumf nad Šarlotom, rezultatom 114:112.

Јokić je na terenu proveo nešto više od 30 minuta i za to vrijeme postigao 14 poena (5-10 iz igre, 2-4 trojke), uz 11 skokova, osam asistencija i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Momak iz Sombora nije odigrao na prepoznatljivom nivou, ali se probudio kad je trebalo i režirao je preokret “grumenja”.

U posljednjih pet minuta je ubacio osam poena, podijelio nekoliko važnih asistencija i vratio egal poslije više promjena vođstva.

Na kraju, Džamal Marej je na šest minuta do kraja susreta postigao pobjedonosne poene i slomio otpor protivnika.

Marej je bio najefikasniji sa 18 poena, Vil Barton je postigao 16, jedan više od Montea Morisa.

U trećem uzastopnom porazu Hornetsa Devonte Grejem je upisao 24, Pi Džej Vašington 20, a Teri Rozir 19 poena.

Denver je ostao treći na Zapadu sa 42 pobjeda i 20 poraza, dok je Šarlot 10. na Istoku sa učinkom 21-41.

Prethodni članakAmazon otkupio “Senke nad Balkanom”