TROGIR – Dvorana: SC „Vinko Kandija“. Gledalaca: 150. Sudije: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Stefano Rajković (Split). Delegat: Dražen Anušić (Primorski Dolac). Sedmerci: Trogir 5(4), Sloga 3(0). Isključenja: Trogir 8, Sloga 8 minuta.

TROGIR: Danijel Mamut, Piteša 3, Dmasin 4, Milat 5(2), Roko Mamut, Viljac, Perkušić 3, Jakeljić 6, Plazibat 5(2), Markota 2, Šolić 3, Trivković 3. Trener: Boris Popović.

SLOGA: Bogdanović, Ognjen Maksimović, Stojanović 1, Prestaš 1, Stanković 7, Bubić 5. Miloš Maksimović 1, Miličević 1, Zekić 2, Knežević 6, Mišanović 2, Đurđević, Ćosić 4, Bajović. Trener: Danko Panić. Pomoćni trener: Dejan Vasilić.

Rukometaši Sloge su odigrali prvu pripremnu utakmicu u Trogiru (Hrvatska) protiv istoimenog domaćina i poraženi su rezultatom 34:30. Trogir je inače jesenji šampion Prve lige Hrvatske grupa Jug. Oni će u nastavku se boriti za ulazak u elitni rang Hrvatskog rukometa. Do početka prvenstva odigraće još dvije utakmice. Protivnik će ponovo biti Trogir, a zatim Iskra iz Bugojna.

Sloga u Makarskoj radi dva puta dnevno kombinovano na stadionu i u dvorani. U utakmici protiv Trogira Sloga je imala samo početno vođstvo 1:0. Do kraja utakmice domaći Dobojlijama nisu više dozvolili ni jednom da povedu. Igralo se u egalu do rezultata 10:10. A onda domaći sa tri uzastopna gola odlaze na 13:10. Do odmora su uvećali prednost koja je iznosila 18:14.

U nastavku su svoju prednost održavali. Sloga je u posljednjih deset minuta uspjela da priđe na minus jedan 29:28. Domaći onda dodaju gas i prave seriju 4:0 za 33:28. Tako da  su mirno priveli utakmicu kraju za konačnu pobjedu 34:30.

Rukometašima Sloge su noge još teške. Rezultati u ovim mečevima su manje bitni. Poenta je u tome da se dobro spreme za drugi dio sezone.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakCat S52: Najtanji i najizdržljiviji telefon na svijetu (VIDEO)
Naredni članakKako će izgledati luksuzni ruski SUV? (FOTO)