U dobojskom Kulturnom skloništu otvorena je izložba umjetničke fotografije „Svjetlopis planinskih krajeva“, autora Vladimira Tadića iz Čelinca. Fotografije izložene u Doboju nastajale su tokom protekle decenije, a na njima preovladavaju planinski motivi, po čemu je izložba i dobila naziv. Kroz objektiv, autor otkriva izuzetne krajolike, dijeleći s drugima njihov doživljaj i značaj. Ljubav prema fotografiji otkrio je upravo na planinskim visinama – planinar je, i zato su planine njegova neiscrpna inspiracija.

Njegove fotografije nagrađivane su širom svijeta, a čak četiri su uvrštene u kalendar Svjetske meteorološke organizacije. Jedna od njih nastala je sasvim slučajno, jednog jutra u Grahovu, na putu ka moru.

Na nedavnom međunarodnom takmičenju u Dubaiju osvojio je prvu nagradu u kategoriji sport, u konkurenciji od oko 50.000 autora. Riječ je o crno-bijeloj fotografiji.

Radovi su izloženi u galeriji dobojskog Kulturnog skloništa, a izložba je podijeljena u dva segmenta.

Dobojlije su bile oduševljene onim što su mogle da vide na izložbi.

Fotografije Vladimira Tadića izlagane su i nagrađivane u više od 30 zemalja na šest kontinenata. Svoje radove, pretežno krajolike naših krajeva, predstavio je na brojnim samostalnim i kolektivnim izložbama u zemlji i inostranstvu. Osim u kalendar Svjetske meteorološke organizacije, njegove fotografije uvrstila je i Nacionalna geografija.

Opširnije u prilogu:

Foto: rtvdoboj.org

RTV Doboj