Futsal klub Doboj je pobjedom debitovao u Premijer ligi BiH i na najbolji način otvorio sezonu.

Pred oko 150 gledalaca u Osječanima Dobojlije su dočekale Bosnu Kompred i slavile sa 2:1. Iako su u prijateljskom meču ljetos ubjedljivo poraženi od istog rivala, bila je ovo potpuno drugačija utakmica nego tada, a na kraju je završila na domaćoj strani.

Dobojlije je u vodstvo doveo Ibrahim Husejnović u osmoj minuti utakmice. Izjednačio je u 23. minuti Mehmed Ramić, ali je u 27. minuti Enver Buljubašić ponovo pogodio, što je ispostaviće se bilo dovoljno da se slavi pobjeda 2:1.

FUTSAL KLUB DOBOJ – MNK BOSNA KOMPRED 2:1 (1:0)

Dvorana OŠ “Radoje Domanović” u Osječanima, Gledalaca: 150 Sudije: Jasenko Pljevljak i Farik Kečo (oba Sarajevo), Strijelci: 1:0 Husejnović 8, 1:1 Ramić 23, 2:1 Buljubašić 27, Žuti kartoni: Smajlović (Bosna Kompred)

DOBOJ: Bogdanović, Marić, Husejnović, Martić, Buljubašić, Bundavica, Jugović, Lukić, Omerčić, Đerek, Alibegović, Kikić, Ivanagić, Mirković

BOSNA KOMPRED: B. Hodžić, Hadžialjević, M. Ramić, M. Hodžić, Spahić, Čizmić, Brkić, Z. Ramić, Smajlović, Bundić, Okačić, Idriz, Fehratović, Kasumović

Novinar: S.Papaz

Izvor: SportDC

Prethodni članak“Nije u planu pooštravanje mjera”
Naredni članakDOBOJ: Dobojlije dočekale pobjednika mastersa u Monte Karlu (FOTO)