U “srpskom derbiju” košarkaši Minesote Timbervulvsa savladali su Sakramento Kingse rezultatom 118:100.

Iako su Kingsi poveli na startu meča, ‘Vukovi su sredinom prvog kvartala izjednačili i u nastavku meča povećali prednost za ubedljivu pobedu u gostima.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karl Entoni Tauns koji je meč završio sa 26 poena i 17 skokova, a pratio ga je Vigins sa 22 poena. Nemanja Bjelica je za 33 minuta postigao 12 poena i uz sedam skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte.

Foto/nbascreenshot

Kod Kingsa se istakao Skal Labisje sa 20 poena, dok je reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović za 32 minuta na parketu upisao 11 poena, uz tri skoko, šest asistencija i zabeležio je blokadu.

Minesota je zabeležila drugu pobedu u nizu i treća je na Zapadu sa skorom 38-26, dok su Kingsi 14. sa 18 pobeda i 42 poraza.