VIJESTI

Vidović: Prijavljeno 88 odsto stare devizne štednje, u junu novi poziv za prijavu

Ministarka finansija Republike Srpske Zora Vidović rekla je da je nadležnima prijavljeno 88 odsto stare devizne štednje, odnosno 682 miliona KM, od čega je isplaćeno 670 miliona KM, te najavila još jedan poziv za prijavljivanje u junu.

Vidovićeva je istakla da je za isplatu još ostalo 12 miliona KM.

Ona je podsjetila da je, kada je donesen zakon o staroj deviznoj štednji, identifikovano da bi se najviše moglo prijaviti 775 miliona KM.

– Prema našoj procjeni, prijavljeno je do sada 88 odsto stare devizne štednje i ima još tih slučajeva. Raspisaćemo poziv u junu, i to će najvjerovatnije biti posljednji poziv – rekla je Vidovićeva tokom aktuelnog časa u parlamentu Srpske. 

Foto: rtrs.tv

Izvor: RTRS

Related posts

MUP Hrvatske: Nema odgađanja uvođenja sistema ulaska i izlaska iz EU; EES mora u aprilu u potpunosti da bude funkcionalan

Minić: Srpska se osjeća jačom kada zna da je uz nju jaka Srbija (FOTO/VIDEO)

U Banjaluci sastanak predsjednika stranaka vladajuće koalicije

Ova web stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete ih isključiti ako želite. Prihvati Pročitajte više