DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 700. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Sedmerci: Krins Lucern 5(3), Tatran Prešov 7(4). Isključenja: Krins Lucern 12, Tatran Prešov 4 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Filip Gavranović (Krins Lucern) u 54. minutu.

KRINS LUCERN: Harbuz 3(2), Vipf, Blater 3, Relstab, Gavranović 7(1), Oertli, Ejšer (4 odbrane), Ramsajer 2, Šlumpf, Delšiapo 1, Papež 4, Bar (7 odbrana, 2 sedmerca), Lavrič, Hofsteter 5, Idrizi. Trener: Goran Perkovac.

TATRAN PREŠOV: Cvitković, Rabek 3(2), Đerić, Lapajne 2, Krok, Munoz 2(2), Urban, Hozman, Vučko 4, Stranovski 7, Fodorean, Mihalka, Grzentič 4, Čuprina (13 odbrana, 2 sedmerca), Tsarapkin, Afanu Žatin 4. Trener: Slavko Goluža.

Za razliku od prošle godine kada su bili šampioni ove godine zauzeli su treće mjesto. U pitanju je ekipa Tatran Prešov. Oni su slavili minimalnu pobjedu 26:25 protiv Krinsa. Na startu utakmice igraju se jake odbrane, pa prvi gol postiže ekipa Tatrana u 5. minutu. U 7. minutu Slovaci imaju gol prednosti 2:1. Ali onda slijedi serija Krinsa 3:0 za preokret 4:2 u 9. minutu. Ali Tatran ne ostaje dužan i vraća sa kamatom seijom 4:0 za novo vođstvo 6:4 (13. minut). U finišu prvog poluvremena Krins dolazi do izjednačenja 12:12. Ipak Tatran na odmor odlazi sa golom viška, 13:12.

I na početku drugog dijela na prvi gol se čekalo šest minuta samo što je ovog puta gol postigao Krins. Uglavnom se igralo gol za gol sve do 52. minuta. Tada Afanu Žatin i Stranovski svojim golovima donose plus dva Tatranu 22:20. Igrao se 54. minut Tatran je imao vođstvo 24:21. A onda preokret u režiji Krinsa, serijom 4:0 prelaze u vođstvo 25:24 u 57. minutu. Međutim, nisu imali snage za konačnu pobjedu. Tatran je ipak slavio 26:25.

Najzaslužniji za pobjedu Tatrana bili su golman Igor Čuprina koji je sakupio 13 odbrana od toga dva sedmerca, te Martin Stranovski sa 7 golova. U ekipi Krinsa najefikasniji su bili Filip Gavranović sa 7 i Tomas Hofsteter sa 5 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakDOBOJ: Opštini Tešanj stavljena na raspolaganje neophodna pomoć
Naredni članakTV turnir šampiona: Dođi, vidi, osvoji – FINALE: Eurofarm Rabotnik – Šartr 25:26 (22:22, 11:10) nakon sedmeraca (FOTO)