DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 700. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (Novi Travnik). Sedmerci: Sloga 3(2), Eurofarm Rabotnik 5(4). Isključenja: Sloga 8, Eurofarm Rabotnik 6. minuta.

SLOGA: Bogdanović (19 odbrana, 2 sedmerca), Knežević, Đurđević, Anđelić 1, Miloš Maksimović, Mišanović, Prestaš 5, V. Stanković 7(1), Bubić 4, Starčević, Zekić 2, B. Stanković 1, Žegarac, Miličević, Ćosić 4, Bajović. Trener: Danko Panić

EUROFARM RABOTNIK: Ojleski 2, Markoski 2, Madžovski 2, D. Petrovski, Stjepanović 2, Radović 5, Trajkoski (21 odbrana), Ševelev, Jotić 2, Čanevski (odbrana, sedmerac) , Vegar 2, Kukoski, Građan 2, Đukić 1, Kuzmanovski 5(3), M. Petrovski 1. Trener: Stevče Alušovski

Rukometaši Sloge pružili su dobru igru i otpor makedonskom vicešampionu ekipi Eurofarm Rabotnik, ali su ipak poraženi rezultatom 24:26 (13:11). Makedonci su dobro otvorili utakmicu i poveli su 4:1. Izvrsno je u tim trenucima branio Blagojče Trajkoski. Ali, Sloga se ne predaje. U 16. minutu serijom 3:0 prelazi u vođstvo 6:5. Od tog trenutka diktirali su ritam i konce igre držali u svojim rukama. U 23. minutu su nakon nove serije od tri uzastopna gola vodili 10:7. Igrao se 27 .minut Sloga je imala četiri gola prednosti 12:8. Minut prije kraja rezultat je glasio 13:9 u korist Dobojlija. Međutim, u posljednjem minutu Eurofarm postiže dva gola za 13:11, nakon prvih 30 minuta igre. U nastavku je Sloga održavala dva gola prednosti sve do 46. minuta. Onda Makedonci ubacuju u brzinu više serijom 5:0 i preokreću rezultat u svoju korist 24:21. A zatim u 59. minutu imaju vođstvo 26:22. U posljednjem minutu Prestaš i Zekić svojim golovima ublažavaju poraz 24:26.

Na ovoj utakmici izvrsni su bili golmani obje ekipe. U redovima domaćih Milutin Bogdanović imao je 19 odbrana, od toga 2 sedmerca, a u ekipi Eurofarm Rabotnik Blagojče Trajkoski je sakupio 21 odbranu. Najefikasniji u ekipi Sloge bili su Vladimir Stanković sa 7 i David Prestaš sa 5 golova. A u pobjedničkom taboru Mirko Radović i Goran Kuzmanovski postigli su po 5 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakTV turnir šampiona: Cvitković zaključao svoju mrežu – Šartr – Tatran Prešov 24:25 (17:17) (FOTO)
Naredni članakPutevi: Saobraćaj se na većini puteva u RS odvija bez zastoja i posebnih ograničenja