DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara Gledalaca: 500. SudiJe: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Šartr 6(6), Vojvodina 6(6). Isključenja: Šartr 6, Vojvodina 10 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Milan Mirković (Vojvodina) u 42. minutu

ŠARTR: Grahovac, Ilić 5, Vium Troelsen 7(6), Rakotea, Ndiaje, Jukić 1,  Sone Hansen (5 odbrana), Benezit, Kudinov 5, De Almeida 1, Furlan 2, Onufrienko 4, Čam 2, Ben Ali 2, Mikita, Čitombi. Trener: Toni Gerona.

VOJVODINA: Ovčina 2, Mirković 2, Pribak 4, S.Ilić, Medurić 4, L.Arsenić, Ratković 1, Prodanović 1, Stanković 1, N.Arsenić, Verkić (12 odbrana), Milašević, Orbović 2, Grozdanić 8(6), Vučković, Sretenović 2. Trener: Boris Rojević

Rukometaši Šartra prvi su finalista dobojskog turnira koji su u uzbudljivoj utakmici savladali Vojvodinu 29:27. Vojvodina će ovim porazom igrati za peto mjesto. Ono što im je prethodne večeri protiv Tatrana pošlo za rukom, sada je isti scenario bio, ali u korist protivnika. U 9. minutu Šartr je imao vođstvo 6:3. A onda Vojvodina serijom 5:0 preuzima vođstvo 8:6 u 14. minutu. Zatim se igralo u egalu do 28. minuta. Tada sa tri pogotka u nizu Šartr na odmor odlazi sa plus dva 15:13.

U drugom dijelu serijom 3:0 Vojvodina je povela 18:17. Bilo je to u 39. minutu. Tekao je 56. minut Novosađani su imali dva gola prednosti 26:24. Ali onda Francuzi sa dva gola stižu do izjednačenja 26:26. Dva minuta prije kraja Vojvodina je je imala gol prednosti 27:26. Zatim Kudinov sa jednim i reprezentativac Srbije Vanja Ilić sa dva gola donose pobjedu Šartru 29:27 za veliko finale.

Najefikasniji u ekipi Šartra bili su Morten Troelsen Vium sa 6, te Vanja Ilić i Sergej Kudinov sa po 5 golova. U sastavu Vojvodine Miloš Grozdanić je postigao 8, dok su Bogdan Medurić i Nemanja Pribak sa po 4 gola.

-Ova pobjeda je bila važna za nas. U posljednjoj dionici meča imali smo više svježine, bolje odigrali defanzivu. Njihov golman je imao nekoliko odbrana na početku drugog dijela. Čestitam ekipi Vojvodine za dobre igre protiv Tatrana i sada nas – istakao je Toni Gerona, trener Šartra.

-U dva dana imali smo teške mečeve. Ovo nam je tek četvrta utakmica. Fali nam svježine. Momci su se borili. Igramo za peto mjesto što mislim nije realno, ali šta da se radi. Nama nedostaju dva igrača Nikolić i Tomić. U SEHA ligi bićemo tvrd orah. Čestitam Šartru plasman u finale i želim im sreću – rekao je Boris Rojević, trener Vojvodine.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakJPU ,,Majke Jugović” Doboj: Održano stručno savjetovanje za vaspitače (FOTO)
Naredni članakTV turnir šampiona: Sloga poražena od Krinsa – Sloga- Krins Lucern 22:25 (10:11) (FOTO)