DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 100. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Sedmerci: Peking sport univerzitet 11(5), Izviđač Central osiguranje 1(1). Isključenja: Peking sport univerzitet – , Izviđač Central osiguranje 6 minuta.

PEKING SPORT UNIVERZITET: X.He, Jiawei Zhang 3(2), Z.He 3, Ksie 1, Q.Vang, Y.Vang 2, Liu, Hu 1, Gu 2, Huang 4, Čao 2, X.Vang 2, Čeng 4(3), Juncheng Vang, Jianjie Zhang 1. Trener: Vlado Šola.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 2, Alilović 1, Kos 1, Ivanović 2, Jozinović 2, Primorac 1, Šoljić 4, Džono 2, Maretić 2, Miličević, Grbavac, Delić 6(1), Buntić 1, Muhović, Buljubašić, Mandić (15 odbrana, 3 sedmerca) . Trener: Mario Bjeliš.

Rukometaši Pekinga osvojili su 7. mjesto savladavši Izviđača rezultatom 25:24. Na kraju velika radost Kineza pošto su ostvarili prvu pobjedu. To je sportski duh jer je svaka pobjeda bitna.

U prvom poluvremenu Izviđač je bio bolji vodio je cijelim tokom. Kinezi su serijom u  finišu 3:0 smanjili zaostatak na 13:14. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku se igralo čvršće u odbrani s obje strane i palo je manje golova. Kinezi prvi put na susretu dolaze u vođstvo u 52. minutu 22:21. To su sačuvali do kraja i slavili 25:24.

U ekipi Pekinga Huang i Čeng postigli su po 4 gola, a u Izviđaču najefikasniji je bio Vedran Delić sa 6 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj