DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Izviđač Central osiguranje 2(1), Šartr 6(6). Isključenja: Izviđač Central osiguranje 6, Šartr 4 minuta.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 2, Alilović 4, Kos 3, Ivanović, Jozinović 3, Primorac, Šoljić 2, Džono 2, Maretić 1, Miličević 2(1), Grbavac, Pavlak 1, Muhović 2, Buljubašić, Mandić. Trener: Mario Bjeliš.

ŠARTR: Grahovac, Ilić 1, Vium Troelsen 10(6), Rakotea 3, Ndiaje, Jukić 5, Sone Hansen, Benezit 3, Kudinov, De Almeida 1, Furlan 1, Onufrienko 1, Čam 2, Ben Ali 2, Mikita 2, Čitombi 1. Trener: Toni Gerona.

Šartr je lako izašao na kraj sa Izviđačem slavivši pobjedu 32:22. Izviđač će tako igrati za sedmo mjesto, dok će Šartr protiv Vojvodine tražiti plasman u finale. Francuzi su gospodarili terenom i prednost su povećavali iz minuta u minut. U drugom dijelu su stečenu prednost iz prvog perioda sačuvali i ubjedljivo slavili 32:22.

Najefikasniji na cijelom meču bio je Morten Troelsen Vium sa 10 golova, u Izviđaču se donekle istakao Domagoj Alilović sa 4 gola.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakSutra počinju “Veseli dani srpske dijaspore Slovenije”