DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igata. Gledalaca: 500. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (Novi Travnik). Sedmerci: Tatran Prešov 6(6), Vojvodina 8(4). Isključenja: Tatran Prešov 4, Vojvodina 4 minuta.

TATRAN PREŠOV: Cvitković (15 odbrana), Rabek, Đerić, Mihalka 4, Lapajne 2, Krok, Urban, Munoz 8(6), Vučko, Stranovski, Hozman, Fodorean, Čuprina, Tsarapkin 2, Afanu Žatin 2, Grzentič 2. Trener: Slavko Goluža.

VOJVODINA: Ovčina 1, Mirković 2, Pribak 1, Ilić, Medurić 3, L.Arsenić, Ratković 1, Prodanović, Stanković, N.Arsenić 4(1), Verkić (12 odbrana), Milašević, Orbović 1, Grozdanić 4(3), Vučković, Sretenović 4. Trener: Boris Rojević.

Drama u meču između Tatrana i Vojvodine. Bila je to jedna tvrda i neizvjesna utakmica sa jakim odbranama sa malo golova. Na kraju u dramatičnoj završnici Vojvodina je došla do pobjede 21:20. Situacija u grupi dodatno je se zakomplikovala, sve će se rješavati u posljednjem kolu, gdje  će odlučiti susret Šartr – Vojvodina. Vojvodini za plasman u finale potrebna je pobjeda ili remi, dok Šartru trijumf od dva gola i više donosi finale. Sedamnaest minuta trebalo je igračima Tatrana da postignu gol iz igre. Golovima Munoza iz sedmeraca vodili su 4:1. U 20. minutu rezultat na semaforu glasio je 6:3 za Slovake. A u 22. minutu bilo je 7:4. U periodu od 23. do 26. minuta dva puta Grozdanić i jednom Ratković donose izjednačenje Vojvodini 7:7. Pa je Slavko Goluža morao da zatraži tajm aut. Na odmor slovački šampion odlazi sa golom prednosti 9:8.

Drugi dio bolje otvaraju Novosađani i sa tri uzastopna gola dolaze u vođstvo 12:10. Istom mjerom uzvraćaju igrači Tatrana za novo vođstvo 13:12 u 38.minutu. U posljednja četiri minuta utakmice branilac trofeja Tatran ušao je sa dva gola prednosti 20:18. Međutim, to je bilo sve što su oni uradili. Grozdanić i Sretenović donose Voši izjednačenje 20:20. U finišu velika drama Tatran je bio u napadu koji nije realizovao. Desetak sekundi prije kraja Stranovski se ponašao nesportski, odnosno nije spustio loptu nakon zvižduka sudije, a što je kažnjeno njegovim isključenjem i sedmercem za Vojvodinu četiri sekunde prije kraja. Siguran sa sedam metara bio je Miloš Grozdanić za pobjedu Vojvodine 21:20. Ovim porazom gotovo je izvjesno da Tatran Prešov neće odbraniti titulu.

Najefikasniji u redovima Tatrana bio je Havijer Munoz sa 8 golova od toga šest sa linije sedam metara. U ekipi Vojvodine Nikola Arsenić, Miloš Grozdanić i Stevan Sretenović postigli su po 4 gola.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakSuma i Tošić za pobjedu Partizana nad Moldeom (FOTO)