DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1.200: Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Eurofarm Rabotnik 2(2), Šartr 6(4). Isključenja: Eurofarm Rabotnik 6, Šartr 6 minuta. Sedmerci: 22:22 Kuzmanovski (brani Grahovac), 22:23 De Almeida, 23:23 Đukić, 23:24 Rakotea, 23:24 Čurlevski (brani Sone Hansen), 23:24 Furlan (brani Čanevski), 24:24 Ojleski, 24:25 Ilić, 25:25 Stjepanović, 25:26 Vium Troelsen.

EUROFARM RABOTNIK: Mitrevski (5 odbrana, sedmerac), Ojleski, Markoski 2, Madžovski, Čurlevski 2, Stjepanović 6, Radović 1, Ševelev 2, Jotić 3(1), Čanevski (3 odbrane, sedmerac), Vegar 1, Kukoski, Građan 2, Đukić 2, Kuzmanovski 1(1), M.Petrovski. Trener: Stefče Alušovski.

ŠARTR: Grahovac (6 odbrana), Ilić 7(1), Vium Troelsen 3(3), Rakotea 2, Ndia, Jukić 2, Sone Hansen (6 odbrana), Benezit, Kudinov 2, De Almeida, Furlan 4, Onufrienko 1, Čam, Ben Ali, Mikita 1, Čitombi. Trener: Toni Đirona.

U veoma uzbudljivom i neizvjesnom finalu Šartr je nakon boljeg izvođenja sedmeraca 26:25 savladao ekipu Eurofarm Rabotnik. U regularnom toku bilo je 22:22. Tako da je ekipa Šartr u debitantskom nastupu na turniru osvojila trofej.

Treba reći da su se u ovoj utakmici od aktivnog suđenja oprostile Branka Marić i Zorica Mašić. One su bile jedan od najboljih sudijskih parova Svijeta. Sudile su finale Olimpijskih igara, kao i mnoge utakmice na evropskim i svjetskim prvenstvima.

Eurofarm odlično otvara utakmicu i u 9. minutu ima vođstvo 4:1. Prvi gol na meču Šartr postiže tek u 7. minutu i to sa linije sedam metara. Rabotnik je igrao odlično. U 18. minutu imali su velikih pet golova prednosti 9:4. Ali onda Vanja Ilić reprezentativac Srbije u dva navrata i Kudinov smanjuju zaostatak 8:10. Bila je to serija Šartra od 5:1 u posljednjih deset minuta prvog dijela za samo gol prednosti u korist Eurofarma 11:10.

U nastavku igralo se u egalu do 41. minuta. Onda u finalu izvrsni Vanja Ilić postiže dva gola i Furlan jedan za vođstvo svog tima 18:15. Ali, nakon toga razigrao se Ševelev i razbranio Mitreski za nova tri uzastopna gola i izjednačenje 18:18. Vodila se bespoštedna borba do kraja. U posljednji minut ušlo se sa rezultatom 22:22. To je bio konačan rezultat regularnog dijela utakmice. Pobjednik je odlučen nakon izvođenja sedmeraca. Golmani Šartra odbranili su udarce Kuzmanovskom i Čurlevskom, dok je u ekipi Šartra jedini koji nije realizovao sedmerac bio Vasja Furlan, njegov šut odbranio je Čanevski. Na kraju pobjeda Šartra 26:25 u penal lutriji.

Najefikadniji u šampionskom sastavu bili su Vanja Ilić sa 7 i Vasja Furlan sa 4 gola. U poraženom taboru najefikasniji su bili Neven Stjepanović sa 6 i Lovro Jotić sa 3 gola.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakTV turnir šampiona: Tatran ove godine treći – Krins Lucern – Tatran Prešov 25:26 (12:13) (FOTO)
Naredni članakPutevi: Magla smanjuje vidljivost