DOBOJ – Natkriveni stadion spirtskih igara. Gledalaca 500: Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Šartr 4(0), Tatran Prešov 2(1). Isključenja: Šartr 2, Tatran Prešov 2 minuta.

ŠARTR: Grahovac (4 odbrane), Ilić 1, Troelsen Vium 4, Rakotea 3, Ndiaje, Jukić 4, Sone Hansen (3 odbrane, sedmerac), Benezit 1, Kudinov 1, De Almeida 1, Furlan, Onufrienko 1, Čam 1, Ben Ali 6, Mikita 1, Čitombi. Trener: Beson Filip.

TATRAN PREŠOV: Cvitković (9 odbrana, 3 sedmerca), Rabek 4, Đerić, Lapajne 2, Krok, Munoz 3(1), Urban 3, Hozman, Vučko 5, Stranovski 1, Fodorean, Mihalka, Grzentič 1, Čuprina (4 odbrane, sedmerac), Tsarapkin, Afanou Žatin 6. Trener: Slavko Goluža

U derbiju grupe B sastalli su se francuski prvoligaš Šartr i slovački šampion Tatran Prešov gdje je nakon preokreta slavio Tatran rezultatom 25:24. Treba reći da ekipa Šartra na ovoj utakmici nije realizovala ni jedan sedmerac. Jedan udarac sa sedam metara odbranio je Čuprina na startu utakmice, a u drugom dijelu Mario Cvitković je zaustavio tri udarca sa sedam metara. U prvom dijelu igralo se uglavnom gol za gol. Francuzi su u 15. minutu serijom 3:0 došli u vođstvo 10:7. Slovaci su stigli do poravnanja na 12:12 u 21. minutu. Na 10-minutni odmor se odlazi sa neriješenim rezultstom 17:17.

U drugom poluvremenu postignuto je ukupno 15 golova. Rezultat drugog dijela bio je 8:7 za Tatran. Što je kuriozitet ove utakmice s obzirom na rezultat prvog 17:17. U 42. minutu Šartr je imao četiri gola prednosti 23:19. Sa dva uzastopna gola Tatran smanjuje na 23:21 u 47.minutu. U istom minutu reprezentativac Srbije Vanja Ilić postiže prvi i jedini gol na utakmici za 24:21. Bilo je to sve što su Francuzi uradili u ovom susretu jer u preostalom vremenu do kraja, tačnije 13 minuta nisu postigli gol. Za to je krivac izvrsni Mario Cvitković na golu Tatrana. Međutim, ništa puno efikasniji nije bio ni slovački šampion koji je postigao samo 4 gola što mu je na kraju bilo dovoljno za pobjedu 25:24.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakZP “Elektro Doboj”: Prekid u napajanju zbog planiranih radova
Naredni članakTV turnir šampiona: Sloga pružila žestok otpor – Sloga – Eurofarm Rabotnik 24:26 (13:11) (FOTO)