Košarkaši Denvera su pobijedili u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije protiv Portlanda – 116:112.

Ovim trijumfom ukupan rezultat je izjednačen na 2-2, a Nagetsi su prekinuli niz od dva trijumfa ekipe iz Oregona.

Potencijalni reprezentativac Srbije Nikola Јokić je zabilježio svoj četvrti tripl-dabl u svom prvom pojavljivanju u plej-ofu, utakmicu je završio sa 21 poenom, 12 skokova, po 6 u odbrani i napadu, 11 asistencija, dvije ukradene i tri izgubljene lopte.

Јokić je odigrao 39 minuta, uputio 15 i pogodio 8 šuteva, samo jednom je pokušao da ubaci trojku i u tome je uspio. U finišu meča se požalio na bol u desnoj nozi, na kratko je napustio igru, ali se ubrzo vratio i ostao na parketu do kraja duela.

Epitet ključnog igrača za pobjedu Denvera ide u mirne ruke Džamala Mareja, koji je u dramatičnom finišu realizovao šest uzastopnih slobodnih bacanja, ukupno 11 na cijelom meču.

Plejmejker tima iz Kolorada je utakmicu završio sa 34 poena, 5 skokova i 4 asistencije, za 38 minuta na parketu.

Meč je protekao u velikom broju serija obje ekipe, praktično se igralo u naletima, a utakmica je prelomljena u trećoj dionici, koju je Denver riješio u svoju korist sa 27:14.

Peta utakmica serije je na programu u noći izmeđ utorka i srijede, a domaćin će biti Denver.