Fudbaleri Ajaksa, praške Slavije i Briža posljednji su izborili učešće u Ligi šampiona u sezoni 2019-2020.

Klub iz Amsterdama savladao je Apoel rezultatom 2:0 što mu je, nakon 0:0 na Kipru, bilo dovoljno za prolazak dalje. Prvi pogodak na meču postigao je Meksikanac Edson Alvares, da bi pogotkom sve rešio Dušan Tadić.

Nije bio u pitanju najaktraktivniji meč, svakako ne po uspostavljenim standardima ekipe Erika Ten Haga, ali je utakmica bila uzbudljiva, sa nekoliko odlukom VAR-a potpomognutim poništavanjima golova.

U Češkoj je Slavija savladala Kluž, nakon identičnog trijumfa u Rumuniji od 1:0. Strijelac za praški tim bio je Boril.

Slično je moglo da bude i u Brižu, koji je nakon pobjede protiv LASK-a od 1:0 u Austriji, vodio golom iz kornera koji je postigao Vanaken. Izjednačenje timu iz Linca doneo je Klaus iz penala, ali je Denis u pretposljednjem minutu regularnog dijela susreta donio novu prednost belgijskom timu.

Gosti su meč završili sa igračem manje, jer je u 81. minutu Trauner dobio drugi žuti karton.

RTS

Prethodni članakVozuća-Ozren: Јoš se traga za tijelima 129 srpskih boraca i civila