Odbojkaška reprezentacije Srbije ostvarila je treću pobjedu na Evropskom prvenstvu, pošto je savladala selekciju Španiju (3:1) u meču trećeg kola grupe B.

Po setovima je bilo (21:25, 25:19, 25:19, 25:20), a meč je trajao dva časa.

Iako je ušla nešto opuštenije u meč što je rezultiralo gubitkom prvog seta, niti jednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobjednika u ovom duelu, gdje su izbranici selektora Slobodana Kovača mogli da pokažu dio arsenala sa kojim raspolažu, a on zaista nije mali.

Podsjećamo, Srbija je u prvom meču u B grupi, savladala Njemačku sa 3:0 (po setovima 25:21, 25:17 i 25:15), poslije 74 minuta igre, dok je u drugom kolu takođe maksimalnim rezultatom nadigrana Slovačka (25:19, 25:20 i 25:21) poslije 75 minuta igre.

S druge strane Špancima je ovo treći poraz, prije Srbije pognute glave su napustili parket u sudarima sa Slovačkom (2:3) i Belgijom (0:3).

Srbija je ovim trijumfom obezbijedila plasman u drugu fazu takmičenja, a o poziciji na tabeli Grupe B će odlučivati u duelu sa domaćom selekcijom Belgije koji je na programu u srijedu od 20.30.

I taj meč moći ćete pratiti u direktnom prenosu na programu RTRS-a.

Prethodni članakĐoković: Vraćam se za 10-15 dana (VIDEO)