Fudbaleri Sloge poraženi su juče u Doboju od imenjaka iz Trna rezultatom 3:1, u utakmici 20. kola zapadne grupe Druge fudbalske lige RS. Pored gubitka tri boda, Sloga je ostala i bez šefa stručnog štaba Milana Draganovića, koji je nakon utakmice podnio ostavku.

Da stvari po dobojsku Slogu neće krenuti po dobru, vidjelo se u uvodnim minutama, kada je šut kapitena Srđana Đuranovića sa „bijele tačke“ odbranio golman gostiju Nikola Crnčević. Igrao se 17. minut kada je Aleksandar Janković doveo svoj tim u vođstvo i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku je uslijedio nagli pad u igri Sloge, što je imenjak iz Trna iskoristio i preokrenuo rezultat. Izjednačio je Bojan Milinović u 54. minutu. Prednost gostima donio je Miloš Radaković u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je rezervista Nemanja Paripović, sedam minuta prije kraja utakmice.

-Dobili smo motivaciju kada je domaćin pri rezultatu 0:0 promašio penal, iako smo primili opet gol, uspjeli smo se vratiti u utakmicu i ostvariti pobjedu, što je za nas u ovom trenutku najvažnije – izjavio je Nemanja Paripović, fudbaler Sloge iz Trna.

Pored gubitka planirana tri boda, dobojska Sloge je nakon utakmice ostala i bez glavnog trenera, jer je šef stručnog štaba Milan Draganović podnio ostavku. On se igračima i Upravi zahvalio na dosadašnjoj saradnji, a Slogi poželio mnogo sreće u nastavku sezone.

-Definitivno je ekipa upala u rezultatsku krizu, ja ne mogu reći da ekipa nije imala želju, jednostavno su gosti na terenu pokazali više želje i borbe i odnijeli zasluženu pobjedu. Ja sam želio i od igrača tražio da dobijemo ovu utakmicu, jer ova utakmica je od svih utakmica do sada imala posebnu težinu, jer su postojale neke špekulacije vezane za nju. Mi smo u utakmicu ušli stvarno motivisano, ali možda je taj teret našim mladim momcima donio i to da se promaši penal na početku utakmice, propuste izgledne šanse i da se prime golovi koji su proizvod vlastitih grešaka.

Imali smo i nesreću da nam se 20 minuta pred kraj utakmice povrijedi i jedan od iskusnijih igrača, koji je mogao donijeti prevagu na terenu. Takođe, par igrača je odigralo ispod nivoa, a i vidilo se da iskusniji igrači ne mogu sami da iznesu utakmicu do kraja. Tako da, platili smo ceh i ubjedljivo izgubili ovu utakmicu i koristim priliku da čestitam ekipi Sloge iz Trna na pobjedi, jer su momci došli i znali šta hoće. Utakmicu su dobili na jedini mogući način, a to je da smo im mi to dozvolili. Nemam zamjerke na suđenje, pa ni prema svojim momcima. Što se mene lično tiče, ja sam Upravi FK „Sloga Doboj podnio ostavku na mjesto šefa stručnog štaba, iz prostog razloga što smatram da neko ove mlade momke treba malo da trgne. Ja sam na početku prvenstva uložio veliku energiju i to je dalo određene rezultate. Ekipa je u međuvremenu upala u rezultatsku krizu, ali ono što je ipak dobro jeste da Sloga nije ugrožena na tabeli i da je sada idealno vrijeme da neko drugi dođe, da radi u miru i da pokrene ove mlade momke i ostvari dobre rezultate do kraja sezone. Igračima i Upravi kluba se zahvaljujem na saradnji u proteklom periodu i želim im mnogo uspjeha u nastavku sezone – izjavio je Milan Draganović, šef stručnog štaba dobojske Sloge.

U ostalim susretima 20. kola Druge lige RS grupa „Zapad“ postignuti su slijedeći rezultati:

Sloboda-Sloga (S) 4:2.

Na tabeli vode Jedinstvo iz Žeravice i šamački Borac sa po 46 bodova, a prate ih Dubrave sa deset bodova manje. Dobojska Sloga je peta sa 32 boda, dok je Sloga iz Trna i dalje u zoni ispadanja – na 14. mjestu sa 18 osvojenih bodova.

U narednom kolu Dobojlije gostuju šamačkom Borcu, dok će Sloga u Trnu ugostiti Slobodu iz Novog Grada.