U četvrtoj kontrolnoj utakmici u sklopu antalijskih priprema, dobojska Sloga Meridian je savladala premijerligaša iz Ukrajine.

Sloga Meridian Doboj 1:0 (1:0) Kolos Kovalivka

Gol za ekipu Nedima Jusufbegovića postigao je Benjamin Tatar koji je nedavno pristigao u Slogu Meridian. Tataru je ovo ujedno i prvi gol koji je postigao u dresu dobojskog kluba.

Startna postava Sloge Meridian: Erić, Varga, Ristić, Vranjanin, Kvesić, Mekić, Omić, Tatar, Veselinović, Dejanović i Mandić..Još su igrali: Batar, Molls i Perković.

Sloga Meridian je prethodno odigrala tri prijateljske utakmice u Antaliji. U prvom susretu je pobijedila bugarskog Septemvri Sofia rezultatom 4:0. Protiv mađarske ekipe Aqvital Csakvar rezultat je bio neriješen1:1, isto kao u trećem susretu sa kazahstanskim Qyzyljar Petropavlovsk (1:1). Današnja utakmica je bila četvrta po redu, a do kraja pripremnog perioda u Antaliji, Sloga Meridian će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, tako da će Sloga Meridian imati pet provjera kako je i planirano.

Foto: sportimladi.com/Rade Šešlak

Izvor: Sport i mladi