Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su od San Antonio Sparsa 129:120 u “restartu” NBA lige u Orlandu.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica imali su zapaženu minutažu i dvocifren učinak.

Bogdanović je bio jedan od naboljih pojedinaca Kingsa sa 24 poena (8/15 iz igre, 6/11 trojke) uz po dva skoka, asistencije i ukradene lopte za 32 minuta na parketu.

Bjelica je igrao dva minuta manje i za to vrijeme postigao 12 poena (5/8, 1/3) uz pet skokova, dvije ukradene lopte te po jednom asistencijom i blokadom.

Najefikasniji kod “kraljeva” bio je Dieron Foks sa 39 poena (17/33, 1/7) uz 6 asistencija, a dvocifren učinak imali su još Harison Barns i Rišon Holms sa po 10 poena.

Sparse je predvodio Demar Derozan sa 27 poena (10/13), 10 asistencija i 5 skokova, dok je 26 dodao Derik Vajt uz 8 uhvaćenih lopti i 5 proigravanja.

Rudi Gej je postigao 19 poena uz 8 skokova, 16 je dodao Loni Voker, dok je 11 ubacio Dehunte Marej.

Iako je pred njima još sedam utakmica, Kingsi su ovim porazom umnogome umanjili svoje šanse da se nađu u plej-ofu.

Tek su 12. na Zapadu sa skorom 28-37, zaostaju dvije pobjede za devetoplasiranim Portlandom, a četiri za Memfisom koji je osmi.

S druge strane, Sparsi su vratili nadu u plej-of jer su se ovim trijumfom izjednačili upravo sa Kingsima i Nju Orleans Pelikansima.

Rezultati:
Bruklin – Orlando 118:128 Portland – Memfis 140:135 pp Vašington – Finiks 112:125 Milvoki – Boston 119:112 San Antonio – Sakramento 129:120 Dalas – Hjuston 149:153 pp