SportVijesti

Sa Derventom za trofej

Sloga savladala Borac i plasirala se u finale Kupa RS

DOBOJ, 5.6.2016. (RTVD) – Rukometaši Sloge i Dervente sastaće se večeras (19.00) u finalu Kupa RS. Derventa nije imala težak posao, jer je u polufinalu deklasirala Kozaru Mlijekoprodukt iz Kozarske Dubice rezultatom 37:25 (22:11). Drugo polufinale između „vječitih rivala“ Sloge i banjalučkog Borca dugo će se pamtiti, jer su mladići iz Doboja pružili sjajnu partiju, ne dozvolivši gostima da ni jednom povedu. Već do poluvremena Sloga je ostvarila pet golova prednosti (18:13), a u dva navrata početkom drugog poluvremena puleni trenera Igora Pijetlovića imali su osam golova razlike (23:15, 24:16). Sve što su Banjalučani uspjeli da ostvare je to da smanje razliku za podnošljivih 29:25.

U redovima Sloge nije bilo slabog pojednica, a najefikasniji je bio Vladan Đurđević sa 8 pogodaka. Gol manje postigao je kapiten Srđan Gavrić, a po 6 puta su mrežu Borca pogađali Nemanja Zekić i Boris Bosić. Golman Nebojša Bojić ostvario je još jednu nezaboravnu ulogu u vrijednoj pobjedi, jer je osim 12 odbrane uspio da postigne i jedan pogodak sa gola na gol, čime je publiku bacio u delirijum.

Finalni susret između Sloge i Dervente počinje u 19 časova u sportskoj dvorani SŠC u Doboju.