TREBINJE – Dvorana: Miloš Mrdić. Gledalaca: 1.000. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Leotar 5(5), Sloga 1(1). Isključenja: Leotar 6, Sloga 10 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Nikola Perović (Sloga) u 36. minutu

RK “Leotar”: Savović, Draganić 4, A. Miličević 6(5), Parežanin, Milojević 5, Spaić, Ninković, Radović (9 odbrana), Jovanović, Srdanović, Ratković, Uljarević 2, Janković 3, Grk, Glendža 7, Ražnatović 1. Trener: Darko Tavrić.

MRK “Sloga”: Bogdanović (9 odbrana), Ristović 3, Maksimović, Tulendić 1, Stanković 7, Perović 4, Lazić, D. Miličević, Starčević, Ristić, Zekić 4(1), Karanović 1, S. Janković 5, Ćosić 6, Knežević (4 odbrane). Trener: Srebrenko Marković.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga)

Rukometaši Sloge osvojili su Kup Republike Srpske pošto su u dinamičnoj i uzbudljivoj finalnoj utakmici bili bolji od domaćeg Leotara 31:29.

Nijedna ekipa tokom cijelog susreta nije uspjela da stekne razliku veću od dva gola. Domaći su u nekoliko navrata imali plus dva ali Sloga je stizala. Na odmor Leotar odlazi sa golom prednosti 14:13.

U nastavku se uglavnom igralo gol za gol. Domaći su imali dva gola viška 21:19 u 40.minutu. Međutim, Dobojlije golovima Zekića i Stankovića poravnavaju na 21:21. Od tog trenutka ponovo je bilo gol za gol. U 54. minutu rezultat je glasio 27:27. U tim trenucima Dobojlije koriste odbrane Milutina Bogdanovića i serijom 3:0 u finišu dolaze do najveće prednosti na meču 30:27. Mirno su utakmicu priveli kraju za konačan trijumf 31:29 i veliko slavlje.

Slogi su pripali pehar u trajno vlasništvo, kao i veliki prelazni pehar i novčana nagrada od 2.000 maraka., dok je Leotaru pripalo 1 500 maraka. Za najboljeg golmana finalnog turnira proglašen je Luka Radović iz Leotara, najbolji strijelac je takođe iz Leotara Aleksandar Glendža, dok je najbolji igrač iz pobjedničke ekipe Sloge Vladimir Stanković.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakSloga pobijedila Dubrave, Željezničar u Tesliću poražen od Minerala