Srpski teniser Filip Krajinović poražen je od Stefanosa Cicipasa u četiri seta (1:3) u nastavku meča trećeg kola koji je sinoć prekinut zbog mraka.

Po setovima je bilo 7:5, 6:3, 6:7 (5), 7:6 (6).

Posle jučerašnjih 2:0 za Grka i 5:5 u trećem setu, u današnjem nastavku Filip Krajinović je u dramatičnom finišu taj-brejka osvojio treći set sa 7:5 za smanjenje prednosti protivnika na 1:2 i uspješno se vratio u meč.

U nastavku je usledila ravnopravna borba sve do sredine četvrtog seta kada Krajinović osvaja prvu brejk šansu koju pretvara u vođstvo sa 4:3, a potom dobija svoj servis gem uprkos čak tri brejk šanse koje je imao Cicipas. Ipak, ne uspjeva da osvoji set, jer Grk čini preokret vraćajući brejk za 5:5, a potom osvaja svoj servis za 6:5. Krajinović servira za ostanak u meču i uspjeva da i četvrti set uvede u taj-brejk koji, ipak osvaja Cicipas sa 8:6 za konačnu pobjedu sa 3:1.

U narednom kolu Stefanosa Cicipas će se satati sa boljim iz duela Bugarina Gregora Dimitrova i Švajcarca Stena Vavrinke, koji je takođe prekinut zbog mraka pri rezultatu 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).

Prethodni članakPočeo 15. međunarodni “Ozrenski planinarski maraton 2019”
Naredni članakDOBOJ: Završena dječija manifestacija “Mini šampioni”