Fudbaleri Crvene zvezde i Kopenhagena odigrali su neriješeno (1:1) u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Strijelac pogotka za “crveno-bijele” bio je Milan Pavkov u 44. minutu, dok je Vind u 84. minutu iz jedanaesterca pogodio za 1:1.

Bila je Zvezda bolja tokom svih 90 minuta igre, i prava je šteta što na revanš u Dansku ne odlazi sa rezultatskom prednosti. Preko 40. 000 gledalaca sa stadiona “Rajko Mitić” moglo je otići zadovoljno kući igrom, ali ne i rezultatom.

Prvo ime susreta bio je Marko Marin, koji je bio prosto neuhvatljiv za Dance. Gotovo sve akcije domaćeg tima polazile su preko Marina, koji je bio konstantna opasnost po gol Kopenhagena.

Imao je dva dalekomenta pokušaja Marin u prvom poluvremenu, u trećem minutu iz slobodnog udarca, te u 25 minutu, ali nije imao sreću da lopšta završi u mreži.

Ipak, gol je viđen u 44. minutu. Naizgled bezazlen centaršut u kazneni prostor donio je Zvezdi vođstvo. Ivanić se borio da šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta je došla do Milana Pavkova koji “tuče” iz prve, lopta pogađa u nogu defanzivca Kopenhagena i lobuje golmana gostiju.

U nastavku meča nešto opreznija igra oba tima, Zvezda je bila zadovoljna vodstvom, i sve je to “prosula” u finišu meča.

Sudija iz Portugala je svirao faul za Kopenhagen u kaznenom prostoru Zvezde jer je Biel pao poslije duela sa Јovančićem. Španac se skoro pa sam bacio i pao bez kontakta, a Portugalac stekao se utisak da je jedva čekao da pokaže na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Јonas Vind koji “panjenkom” pogađa mrežu Borjana za 1:1.

Odmah u sljedećem minutu šansa za Zvezdu. Bena nepropisno zaustavljaju u petercu gostiju, ali Portugalac ovaj put ostaje nijem. Čudan kriterijum glavnog sudije, ali Zvezda se morala pomiriti sa takvom odlukom.

Revanš u Danskoj igra se se sedam dana, a ako fudbaleri Crvene zvezde eliminišu Kopenhagen, protivnik u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona biće im šampion Švajcarske – Јang Bojsi, odlučeno je žrijebom u Nionu.

Prethodni članakManji, a potpuno funkcionalan, gejming laptop – nikada niste vidjeli (FOTO/VIDEO)