Rafael Nadal i Dominik Tim odigrali su meč sezone u četvrtfinalu US opena koji je posle pet sati i spektakularne borbe pripao španskom teniseru!

Nadal je preživeo jedan od najtežih duela u karijeri i na kraju slavio rezultatom 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4-7), 7:6 (7-5).

Aktuelni šampion je još jednom pokazao koliko je mentalno jak, ali nije samo fraza da se kaže i da je Austrijanac jednako zaslužio da izađe kao pobednika.

Verovatno bi to bio slučaj da je sa druge strane mreže bio bilo ko osim najboljeg tenisera sveta.

Bez dileme je ovo bio meč turnira, kvalitativno možda i jedan od najboljih u sezoni, a ono što je viđeno u prvih 25 minuta dugo će se prepričavati. Tim je nestvarno započeo meč i dobio prvi set protiv Nadala sa “nulom”, prepustivši mu samo sedam poena.

Opširnije o tome pročitajte OVDE.

Jednim od najboljih setova ove godine postao je prvi igrač koji je na Grend slemovima dao “krompir” i Nadalu i Đokoviću, ali je brzo usledio odgovor Španca.

Polako je Rafa dizao nivo svoje igre, sačekao priliku i u finišu drugog seta se bolje snašao kod serije brejkova za 1-1.

Austrijanac je, za razliku od prethodnih susreta, zadržavao visok nivo tenisa i kada je ispuštao prilike, a činilo se da bi Nadal mogao da mu “ukrade” trijumf jer je dobio treći set, uprkos tome što je Tim imao brejk viška i servirao za vođstvo kod 5:3.

Ali ni “Bik sa Maljorke” nije uspevao da slomi otpor devetog igrača sveta kao što bi to inače činio – Dominik je prvi napravio brejk u četvrtom delu igre, ispustio ga, ali je imao više hrabrosti i koncentracije u taj brejku i izborio odlučujući set.

Pošteno je bilo i da on bude rešen u taj brejku, do tada su obojica imala prilike ali ih nisu iskoristili. Drama je rasla kako se kraj približavao, i u dodatnom gemu su se smenjivali u vođstvu, da bi svet stao kod rezultata 5:5. Tada je Nadal dobio poen na svoj servis, a onda je Tim, poput Novaka Đokovića u finalu Olimpijskih igara 2008, promašio smeč za srceparajući kraj meča za sve njegove navijače.

Španac je odmah otišao da se pozdravi i uteši protivnika, a za finale će se boriti sa Huanom Martinom del Potrom koji je u četiri seta eliminisao Džona Iznera.