DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Emina Mujkanović i Aleksandra Sofrić (obje iz Doboja). Sedmerci: Sloga 5(3), Iskra 2(1). Isključenja: Sloga 4, Iskra 12 minuta.

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana, sedmerac), Žegarac 3, Miličević, Mišanović 1, Ristić, Anđelić 2, Ćosić 4(2), Starčević, Miloš Maksimović, V.Stanković 4(1), B.Stanković, Lazić, Bubić 5, Đurđević, Knežević 3, Zekić 5, Prestaš 7, Bajović, Ognjen Maksimović. Trener: Danko Panić.

ISKRA: Agić (2 odbrane), Seferović, Velić, Bostan 7, Popaja 2, Bušatlić, Zukić, Tešanović 1, Klis 8, Zvekić 4, Alibegović 4(1), Bečejac 2, Manojlović (13 odbrana, sedmerac), Omerović, Matošević, Kaltak 2. Trener: Jaganjac.

Rukometaši Sloge su u svojoj prvoj pripremnoj utakmici savladali ekipu Iskre iz Bugojna rezultatom 35:31 (19:17). S obzirom da tek slijede utakmice igračima su još teške noge. Pošto je tu nekoliko novih igrača potrebno je vremena da se sve to posloži i uigra.Sloga je većim dijelom meča bila u vođstvu. Tri minuta prije kraja prvog dijela gosti su vodili rezultatom 17:16. Međutim Dobojlije sa tri uzastopna gola preokreću i na odmor odlaze sa prednošću 19:17.

U nastavku su seriju nastavili i u 39.minutu imali najveću prednost na meču 23:17. Gostima je trebalo devet minuta u nastavku da postignu gol. Bugojanci su još uspjeli samo da pripjete u 57.minutu kada su smanjili zaostatak na minus jedan 31:30. Ali to je bilo sve što su uspjeli. Sloga je došla do pobjede 35:31. Najefikasniji u redovima domaćih bili su David Prestaš sa 7, te Vukašin Zekić i Arsenije Bubić sa po 5 golova. Kod gostiju Klis je postigao 8, a Bostan 7.

Narednu utakmicu Sloga igra u subotu takođe u Doboju protiv komšijskog Maglaja.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakServisna informacija Policijske uprave Doboj za 15.08.2019. godine