DOBOJ – OSJEČANI: Dvorana: OŠ “Radoje Domanović“. Gledalaca: 120. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga Doboj 6(5), Goražde 8(7). Isključenja: Sloga Doboj 10, Goražde 10 minuta. Diskvalifikacija: (Treće isključenje): Emsad Pušilo (Goražde) u 38. minutu.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (14 odbrana, sedmerac), Stojanović 8, Tulendić 1, Prestaš, Vladimir Stanković 7, Borislav Stanković 3, Miloš Maksimović, Miličević, Zekić 6, Ristić, Knežević 1, Bubić 6(4), Mišanović, Đurđević, Ćosić 3(1), Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

GORAŽDE: Pleh (5 odbrana), Bukva 5(5), Osmanković 6, Hubanić, Pušilo 1, Jamak 2, Vrana, Hošo 2, Karkelja (2 odbrane, sedmerac), Pilav 7, Čamo, Bečić, Fazlić 7(2), Krakonja. Trener: Admir Sijerčić.

Rukometaši Sloge zabilježili su novu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Goražda rezultatom 35:30. Prvo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćih, dok su drugo odigrali znatno lošije posebno u odbrani.

Treba reći da su na poluvremenu igrači Sloge najmlađim učenicima Osnovne škole „Radoje Domanović“ Osječani uručili novogodišnje paketiće. Poklone su obezbijedili MRK “Sloga“ Doboj i Gradska uprava Doboj.

Sloga je od samog starta nametnula svoj ritam igre. Gosti su se držali do osmog minuta kada je Sloga imala gol prednosti 6:5. A onda slijedi serija 6:0 domaćih za 12:5 u 15. minutu. Prednost su do odmora uvećali na velikih deset golova viška 22:12.

U nastavku umjesto da dotuku grogiranog protivnika došlo je do pada u igri. Gosti su to koristili i posljednjih 15 minuta polako topili razliku. Sloga je održavala visoku prednost do 50. minuta, tada je na semaforu stajao rezultat 31:22. A onda Goraždani prave seriju 4:0 i dolaze na minus pet 31:26 (55. minut). Ova razlika ostala je do kraja i Dobojlije su slavile 35:30.

Bila je ovo posljednja domaća utakmica za ovu polusezonu. U posljednjem jesenjem kolu koje je na programu u srijedu Sloga gostuje u Zvorniku kod fenjeraša Drine. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Radomir Stojanović sa 8 i Vladimmir Stanković sa 7 golova. Kod gostiju Nedim Pilav i Kemo Fazlić postigli su po 7 golova, te Džemal Osmanković 6 golova.

Novinar: Nenad Vasć

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakIgokea poražena u Laktašima od Primorske (FOTO)
Naredni članakDOBOJ: Otvorena “Zimska čarolija Doboj” (FOTO)