SLOGA (D) – GRAČANICA 25:23 (13:9)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 600. Sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac (oba iz Ljubuškog). Delegat: Damir Sobo (Banja Luka). Sedmerci: Sloga (D) 4(2), Gračanica 6(3). Isključenja: Sloga (D) 8, Gračanica 10 minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (12 odbrana, 2 sedmerca), Zekić 1, Krajišnik, Tulendić 3, Ivanović 6(1), Stanković 5, Petković, Bajović, Pavlov 3(1), Miličević, Ristić, Vještica, Karanović 4, Manjić 3. Trener: Danko Panić.

GRAČANICA: Ahmetašević (8 odbrana), Šahdanović 1, Šijaković 5(2), Šestan, Tufekčić 5, Zvekić 1, Đulić, Mehmedović, Živanov 1, Hamidović 7(1), Jovanović, Musić, Toromanović 3, Đ.Bosić (4 odbrane, 2 sedmerca), Mešić. Trener: Damir Doborac.

Igrač utakmice: Miljan Ivanović (Sloga Doboj)

Rukometaši Sloge umalo da od gotovog naprave veresiju. Sigurnu pobjedu u posljednjih deset minuta doveli su u pitanje. Dobojlije su u komšijskom derbijuu fantastičnoj atmosferi savladali Gračanicu rezultatom 25:23 (13:9). Domaći su nošeni frenetičnom podrškom i pjesmom ’’Vojvoda’’, dok su gosti imali veliku podršku sa tribina. Sloga je ovom pobjedom vinula se  u sami vrh, odnosno sada dijeli prvo mjesto sa  nekoliko ekipa koje imaju po 9 bodova.

Sloga je od starta krenula furiozno, igrali su odlično u odbrani uz izvrsnog Milutina Bogdanovića na golu. Domaći serijom 5:0 u 11.minutu imaju vođstvo 7:1. A već u osmom minutu trener gostiju morao je tražiti tajm aut kako bi zaustavio nalete Sloge. To im je pošlo za rukom i u 17.minutu sa tri uzastopna gola prepolovili su zaostatak na 8:5. Ali ponovo izabranici Danka Panića dodaju gas, u 26.minutu dolaze do najveće prednosti na meču 13:6. Međutim do kraja prvog dijela Gračanlije golovima Toromanovića dva puta i Šijakovića smanjuju na 13:9. To je bio rezultat nakon prvih 30 minuta igre. Da takav rezultat bude krivci su domaći koji su isključivo svojim greškama i promašivanjem zicera dozvolili gostima da uhvate priključak.

U nastavku Sloga je održavala stečenu prednost. U 35.minutu Bojan Tulendić se našao sam u kontri, međutim promašio je. U 48.minutu Sloga dolazi do ponovne prednosti od sedam golova 21:14. Od tog trenutka kola su krenula nizbrdo. U tom periodu razbranio se dojučerašnji golman Sloge mladi Đorđe Bosić koji je odbranio dva sedmerca. Iskusni Vladimir Stanković u tim trenucima nije realizovao zicer situaciju u kontri. Gosti su dobili krila i publiku su podigli na noge. Serijom 7:1 u 56.minutu dolaze na samo gol minusa 22:21. Minut kasnije Luka Karanović vraća dva gola prednosti za svoj tim. Ali odmah zatim bivši igrač Sloge, Semir Zvekić, postiže prvi gol na utakmici za 23:22. Minut prije kraja dosuđen je sedmerac za domaće, a siguran realizator bio je Milan Pavlov 24:22. Dvadesetak sekundi prije kraja rezultat je glasio 24:23. Sloga je u preostalom vremenu krenula u napad. Osam sekundi prije kraja Panić je zatražio minut odmora. Gosti su zaigrali presing po cijelom terenu, ali Velibor Manjić sa zvukom sirene postiže gol za konačnih 25:23.

Najzaslužniji za trijumf svog tima bili su golman Milutin Bogdanović sa 12 uspješnih intervencija od toga dva sedmerca, te Miljan Ivanović sa 6 i Vladimir Stanković sa 5 golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Dino Hamidović sa 7, te Slaven Šijaković i Adnan Tufekčić sa  po pet pogodaka.