DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 350. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga Doboj 3(1), Bosna Vispak 4(4). Isključenja: Sloga Doboj 4, Bosna Vispak 10 minuta.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović, Đurđević, Anđelić 1, Stojanović 2, Prestaš, Vladimir Stanković 11, Borislav Stanković, Miloš Maksimović, Miličević 2, Bajović, Zekić 1, Ristić, Knežević 3, Bubić 3(1), Mišanović 4, Ćosić. Trener: Danko Panić.

BOSNA VISPAK: Žiga, Osmanhodžić 7(4), Burić 1, K.Čabaravdić 1, Harmandić 2, Sirčo, Balta, Toromanović 2, Keso 2, Imamagić 7, Karavdić, A.Čabaravdić, Karanović 2, Omanović 3, Babić, Jamaković. Trener: Senad Skopljak.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga Doboj)

Dobojska Sloga i Bosna Vispak iz Visokog osvojili su po bod igrajući neriješeno 27:27. Cijela utakmica protekla je u egal rezultatu i izjednačenoj igri. Najveću prednost na meču imali su gosti u 43. minutu nakon serije 4:0 rezultat je bio 22:19 u njihovu korist.

Cijelo prvo poluvrijeme igralo se uglavnom gol za gol. U 20. minutu gosti sa dva uzastopna gola prelaze u vođstvo 9:8. Odmah zatim uzvraćaju domaći preko Radomira Stojanovića i Vladimira Stankovića za vođstvo 10:9 u 24. minutu. Do odmora su sačuvali gol prednosti i na desetominutni predah odlazi se  sa rezultatom 14:13.

Na startu drugog dijela Sloga prvi put dolazi do dva gola prednosti 16:14 u 33. minutu. Imali su priliku da taj rezultat povećaju ali nisu uspjeli. To koriste Visočani i ponovo stižu do izjednačenja 16:16 (36. minut). Kao što smo već u uvodu opisali u 43. minutu Bosna je imala prednost 22:19. Domaći se ne predaju pa lucidni, maestralni Vladimir Stanković sa svoja dva gola smanjuje na 21:22. U 49. minutu Omanović postiže gol za 21:23. A onda mladi Dušan Miličević i ponovo Vladimir Stanković donose svom timu izjednačenje 23:23 (50. minut). Zatim slijedi ponovo igra gol za gol. U 54. minutu Vladimir Stanković donosi novo izjednačenje 26:26. Dva minuta kasnije fenomenalnim golom Dušan Miličević dovodi Slogu u vođstvo 27:26. Puna tri minuta poslije toga ni jedna ni druga ekipa nisu uspjeli postići gol. Iskusni Adnan Harmandić u 59. minutu izjednačuje rezultat na 27:27. Sloga je imala u posljednjem minutu napad za pobjedu, ali nisu uspjeli. Gostima je preostalo šest sekundi ne bi li oni došli do pobjede, nije im pošlo za rukom. Sirena na semaforu je označila kraj za konačnih 27:27.

U redovima Sloge maestralan je bio Vladimir Stanković koji je postigao 11 golova, dok je Branko Mišanović postigao 4 gola. Kod gostiju najefikasniji su bili Nedžad Imamagić i Almir Osmanhodžić sa po 7 golova.

Sada slijedi pauza zbog EHF nedjelje. Sloga naredni meč igra 30. oktobra u Banja Luci protiv Borac mtel-a.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakMandić: Srećna sam što sam se našla na pobjedničkom postolju