U mečevima 12. kola Premijer lige BiH fudbaleri Borca savladali su kao gosti Zvijezdu 09 (0:2), dok je Radnik slavio na “Tušnju” pobjedivši Tuzla siti (0:3). Obje ekipe nalaze se u samom vrhu.

U Srpskom derbiju u Ugljeviku gosti iz Banjaluke bolje su se snašli i savladali su Zvijezdu 09 (0:2). Golove za “crveno-plave” postigli su Crnov u 35. minutu, te Stojan Vranješ u 56. minutu iz penala. Ovim trijumfom izabranici trenera Branislava Krunića krupnim koracima koračaju ka vrhu Premijer lige BiH, nalaze se na petoj poziciji sa 21 bodom, ali treba napomenuti da naredne dvije utakmice igraju pred svojim navijačima u Banjaluci.

Zvijezda 09 je ostala prikovana za dno tabele sa svega tri boda na svom kontu.

I Radnik je ostvario važan trijumf, protiv Tuzle siti (0:3), a do tri boda koja su ga odvela u sam vrh (druga pozicija sa 24 boda) stigli su u samom finišu meča. Mrežu tuzlaka pogodili su Peco u 75. minutu, Karić iz penala u 82., te Posinković u sudijskoj nadoknadi.

U mostarskom derbiju Velež je odnio pobjedu protiv Zrinjskog (1:0), dok je juče Sarajevo savladalo Čelik (2:0).

Prethodni članakIN MEMORIAM: Preminuo akademik Ljubomir Zuković