SLOGA (D) – BOSNA (V) 34:28 (15:14)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac (oba iz Ljubuškog). Delegat: Saša Sarajlić (Zenica). Sedmerci: Sloga Doboj 3(1), Bosna Visoko 3(2). Isključenja: Sloga Doboj 6, Bosna Visoko 14.minuta.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (10 odbrana, sedmerac), Ristović 6, Miloš Maksimović, Maričić, Krajišnik, Tulendić, Stanković 6, Perović 3, Bajović, Milićević, Ristić, Zekić 3, Karanović 1, Janković 9(1), Ćosić 6, Knežević (3 odbrane). Trener: Danko Panić.

BOSNA VISOKO: Grčo (13 odbrana, sedmerac), Čabaravdić 1, Burić 1, Kapić 6, Harmandić 11(2), Čolo, Enes Sirćo, Balta 1, Selimović, Toromanović 6, Imamagić 2, Omanović, Babić. Trener: Edhem Sirćo.

Igrač utakmice: Stefan Janković (Sloga Doboj)

Rukometaši Sloge odigrali su jednu odličnu utakmicu i na pleća oborili lidera prvenstva Visočku Bosnu rezultatom 34:28 (15:14).

Visočani su bolje otvorili utakmicu. Nezaustavljiv je bio Adnan Harmandić koji je u prvih 15 minuta postigao 6 golova od ukupno 8 koje je postigla njegova ekipa u tim trenucima. U 19.minutu gosti su imali četiri gola prednosti 8:12. Od tog trenutka razigrali su se domaći i sa po dva pogotka Perovića i Stankovića prave seriju 4:0 za izjednačenje 12:12 u 24.minutu. Seriju domaćih za kratko prekinuo je Imamagić za 12:13. A onda Sloga postiže nova tri uzastopna gola i dolazi do prednosti 15:13 u 29.minutu. Harmandić je postavio konačan rezultat prvog poluvremena 15:14 za Slogu.

U prvih šest minuta nastavka igralo se gol za gol. U 40.minutu Bosna je imala vođstvo 20:22. A onda na scenu stupaju Janković sa jednim i Haso Ćosić sa dva gola za preokret 23:22. Igrao se 47.minut Dobojlije su imale minimalno vođstvo 26:25. Zatim slijedi uragan domaćih, igrali su u transu. Rešetali su mrežu protivnika, a razbranio se  Bogdanović. Serijom 5:0 su faktički riješili pitanje pobjednika, jer je rezultat na semaforu u 52.minutu stajao 31:25. U tim momentima Sloga je uspjela da ukroti Harmandića. Do kraja utakmice prednost su sačuvali za veliku pobjedu 34:28.

Najzaslužniji za pobjedu bili su golman Milutin Bogdanović koji je odlično branio kada se rezultat lomio, sakupio je 10 odbrana, te izvrsni Stefan Janković sa 9 golova. Odlični  su bili Haso Ćosić, Goran Ristović i  kreator igre Vladimir Stanković koji su postigli po 6 golova. Kod gostiju nezaustavljiv je bio Adnan Harmandić koji je postigao 11 golova, dok su Mirza Kapić i Muhamed Toromanović postigli po 6 golova. Odličan na golu bio je Mirnes Grčo koji je odbranio 13 šuteva domaćih.