MAGLAJ – Dvorana: u Maglaju. Gledalaca: 700. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Maglaj 6(5), Sloga Doboj 7(6). Isključenja: Maglaj 6, Sloga Doboj 10 minuta.

MAGLAJ: Mehinagić 7, Bašić 2, Malbašić 2, Bajrić, Kendić, Memišević 8(5), Mutapčić (9 odbrana, sedmerac), Šarenac 3, Kahriman, Hajdić, Ridžal 5, Bajraktarević, Džanbegović, Hasić, Kadrić, Kujrić. Trener: Zdravko Stevanović.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (8 odbrana, sedmerac), Ognjen Maksimović, Ristović 5, Đurđević, Radić, Tulendić, Miličević, Stanković 3, Perović 3, Bajović, Starčević, Zekić 3, Karanović 5, Janković 8(6), Ćosić 3, Knežević. Trener: Danko Panić.

Rukometaši Sloge iz komšijskog Maglaja vraćaju se kući pjevajući. Oni su porazili istoimenog domaćina rezultatom 30:27 nakon velikog preokreta u posljednjih sedam minuta. Ovom pobjedom napravili su veliki korak ka plasnanu u plej of.

U 7.minutu domaći serijom 3:0 dolaze u vođstvo 5:2. Istom serijom Sloga uzvraća u 13.minutu za 7:6. Najveću prednost u prvom dijelu domći su imali u 22.minutu kada je rezultat glasio 13:8. Na odmor odlaze sa prednošću 15:11.

U nastavku Maglaj je držao ritam i razliku čuvao samo pet minuta. A onda je Sloga počela da smanjuje zaostatak. U 44.minutu Dobojlije stižu do izjednačenja 19:19. Međutim sa dva uzastopna gola domaći ponovo vode 21:19 u 46.minutu. Tekao je 53.minut kada su Maglajlije imale vođstvo 25:22. Od tog trenutka svojim greškama u napadu dozvoljavaju gostima da rezultat preokrenu u svoju korist. Greške su korisćili Ćosić, Karanović i Ristović za seriju 5:0 i veliko vođstvo 25:27 u 57.minutu. Do kraja Sloga je to vođstvo sačuvala i uvećala za konačnih 27:30.

Izvrsna Maglajska publika aplauzom je na kraju utakmice nagradila goste i čestitala im pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru Sloge bili su Stefan Janković sa 8 golova, koji je bio nepogrješiv sa linije sedam metara, te Goran Ristović i Luka Karanović sa po 5 golova. Kod domaćih najbolji su bili Eldar Memišević sa 8 i Edo Mehinagić sa 7 golova.

Sloga u narednom kolu na svom terenu dočekuje ekipu Goražda.

Novinar: Nenad Vasić