VIJESTI

Poreska uprava napravila veliki korak u suzbijanju sive ekonomije

Poreska uprava Republike Srpske, u saradnji sa Vladom, u potpunosti je okončala proces uvođenja nove e-fiskalizacije, a ovaj projekat predstavlja jedan od najvažnijih koraka u modernizaciji domaćeg tržišta i suzbijanju nelegalnih tokova novca.

Zvanični podaci pokazuju da je prelaskom na novi sistem evidentirani promet na terenu praktično udvostručen, što direktno potvrđuje snažan doprinos u borbi protiv sive ekonomije.

– Važan segment ove reforme jeste i mobilna aplikacija “Provjeri račun”, putem koje je građanima omogućeno da aktivno učestvuju u kontroli legalnosti poslovanja – kažu u Poreskoj upravi.

Uporedo sa primjenom novih kasa, Poreska uprava je prilagodila i svoje digitalne alate.

– Tako se elektronska usluga “e-Sanduče”, koja služi za bezbjednu dvosmjernu komunikaciju, sada aktivno koristi i u samom postupku inicijalne fiskalizacije – istakli su u ovoj upravi i dodali da će nastaviti sa razvojem svih pratećih servisa kako bi privrednicima omogućili što transparentnije i jednostavnije izvršavanje zakonskih obaveza.

Foto: rtrs.tv

Izvor: RTRS


Related posts

U Srpskoj rođeno 10 beba; Doboj bogatiji za jednog novog stanovnika

RTV Doboj

Uz ino-obrazac hitna zdravstvena zaštita u inostranstvu o trošku Fonda

Vipotnik: Upravljanje komunalnim otpadom kroz pojačanu kontrolu

Ova web stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete ih isključiti ako želite. Prihvati Pročitajte više