Fudbalsko prvenstvo BiH je nastavljeno i u 20. kolu su bili sigurni timovi iz vrha tabele, ali je svega šest pogodaka viđeno na pet do sada odigranih mečeva, dok je “vječiti derbi” Sarajeva na programu sutra.

Bijeljinski Fudbalski klub /FK/ “Radnik”, koji će se, kako stvari stoje, grčevito boriti za opstanak, nije uspio na svom terenu da dođe do pobjede protiv vrlo dobrog FK “Veleža”.

Bilo je 0:0, tako da je veliki posao pred trenerom Darkom Nestorovićem da sačuva semberski tim u eliti.

FK “Borac” iz Banjaluke je na Gradskom stadionu u finišu slomio otpor posljednjeg plasiranog FK “Olimpik” savladavši ga na kraju sa 2:0, a strijelci su bili Meleg i Stojan Vranješ sa bijele tačke.

FK “Zrinjskom” je jedan gol bio dovoljan za pobjedu nad FK “Krupom”, a pogodak je djelo ruskog internacionalca Ivana Enina.

I drugi hercegovački premijerligaš, “Široki” je slavio minimalnim rezultatom i to na gostovanju kod “Mladosti Doboj-Kakanj”. Alen Jurilj je bio siguran izvođač jedanaesterca i to u 94. minutu.

Golovima Gorana Brkića i Edina Rustemovića “Tuzla siti” je slavila u gradskom derbiju protiv “Slobode”, uz napomenu da je Brkić u prvom poluvremenu promašio kazneni udarac.

Preostao je da se odigra veliki derbi, dvoboj sarajevskih rivala FK “Željezničara” i FK “Sarajeva” sutra na Grbavici od 17.30 časova.

Premijer liga BiH – 20. kolo: FK “Radnik” – FK “Velež” 0:0, FK “Borac” – FK “Olimpik” 2:0, FK “Zrinjski” – FK “Krupa” 1:0, FK “Mladost DK” – FK “Široki Brijeg” 0:1, FK “Sloboda” – FK “Tuzla siti” 0:2.

Tabela: FK “Sarajevo” 45, FK “Široki Brijeg” 37, FK “Željezničar” 36, FK “Borac” i FK “Zrinjski” po 35, FK “Velež” 34, FK “Tuzla siti” 30, FK “Sloboda” 22, FK “Mladost DK” 19, FK “Radnik” 16, FK “Krupa” i FK “Olimpik” po 13.