Fudbaleri Partizana slavili su na svom stadionu u 161. “vječitom derbiju” sa 2:0. Strijelci u pobjedi u devetom kolu Linglong Superlige bili su Suma i Tošić.

Partizan je po drugi put zaredom pobijedio velikog rivala, nakon što je bio bolji u finalu Kupa Srbije prošle sezone.

“Crno-bijeli su bili bolji tokom cijelog meča i zasluženo su došli do pobjede kojom su se ponovo priključili vrhu tabele i nanijeli Zvezdi prvi neuspjeh u sezoni.

Partizan je danas bio bolji u prvom poluvremenu, agresivniji, a već u trećem minutu su mogli preko mladog Stevanovića do gola. Asano je pronašao mladog fudbalera na desnoj strani, a Stevanović je šutirao pored gola.

U nastavku Crvena zvezda je imala par opasnih napada, ali bezuspješnih, dok je na drugoj strani Partizan imao inicijativu i stvorio je par poluprilika.

Stevanović je imao još jedan udarac, Sadik dobar pokušaj petom, ali promjene rezultata do kraja poluvremena nije bilo. Vulić je za Crvenu zvezdu šutirao nakon povratne Marina iz kontre, ali je njegov udarac blokirao Ostojić.

Crvena zvezda je bila slaba u prvom dijelu igre, Milojević je bio bijesan u par navrata jer njegovi izabranici nisu uradili ono što im je rečeno.

Fantastična šansa za Partizan na startu drugog poluvremena. Sadik je odlično odložio loptu za Natha koji mu uzvraća pas, Sadik se našao u veoma izglednoj šansi, ali je šutirao veoma loše i Borjan je dobro intervenisao i sačuvao svoj tim.

Uslijedio je jedan period kada niti jedna ekipa nije igrala dobro, Milošević se ljutio i na sudije i na svoje igrače, mnogi su pomislili da je napravio grešku uvođenjem Sume i Tošića, ali to nije bila istina.

Desio se 84. minut, Asano je ukrao loptu, dodao do Sume, ovaj je uputio neodbranjiv udarac koji je završio u rašljama gola Borjana za 1:0! Da bude čarki pobrinuo se Suma, proslavio je gol pred “Delijama”, što je zasmetalo Borjanu koji je odmah reagovao.

U nastavku jedina šansa za Zvezdu na ovoj utakmici, Marko Marin je mogao u 89. minutu da donese Zvezdi izjednačenje nakon što je lomio odbrambene igrače crno-bijelih, ali je prebacio gol.

Nakon toga je Vulić morao da prekine akciju Partizana nakon čega je dobio crveni karton, a samo minut kasnije, Partizan stiže do 2:0 i to preko još jednog rezerviste, Zorana Tošića. Rajko Brežančić je uspio da uputi fantastičan centaršut, Bambi je bio na pravom mjestu i postigao je gol za konačnih 2:0.

Prethodni članakIzvlačenje prvih dobitnika nagradne igre “10 računa izbroji i stan osvoji” (RTRS, 20.15)
Naredni članakPutevi: Oprez zbog mokrih kolovoza