Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Belgiju 3:0 u setovima i došla do četvrte pobjede u četiri meča B grupe Evropskog prvenstva, koje se igra u Antverpenu.

Prvi set, Srbija je dobila rezultatom 25:19, dok je drugi riješila u svoju korist 25:21. U posljednjem, trećem setu Belgijanci su uspjeli da osvoje 19 poena.

Ovim trijumfom izabranici Slobodana Kovača osigurali su prvo mjesto u grupi B i u osmini finala će igrati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Češka i Crna Gora.

Srpski odbojkaši odigrali su odgovorno i kvalitetno od početka do kraja i na kraju zasluženo slavili maksimalnim rezultatom.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksandar Atanasijević sa 18 poena, a pratili su ga Uroš Kovačević sa 13, odnosno srednji blokeri Srećko Lisinac i Marko Podraščanin sa po 7 postignutih poena.

Kod domaćih istakao se Sem Dero, koji je jedini bio dvocifren i meč je završio sa 13 poena.

Prethodni članakDodik: U subotu u Beogradu sastanak političkih partija sa Vučićem (VIDEO)
Naredni članakCrvena zvezda izgubila od Bajerna 3:0