Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i predsjednik Sindikata uprave Božo Marić potpisali su danas u Banjaluci Memorandum o zajedničkim mjerama.
Minić je izjavio da su zahtjevi radnika u upravi realni i da će biti urađeno sve da bi bili ispoštovani.
– Vlada Srpske je odlučna da sa socijalnim partnerima ima kvalitetan odnos. Rješavanje statusa, dozvola, uvjerenja je dio života i zato radnik u upravi mora biti zadovoljan – rekao je Minić u Banjaluci nakon potpisivanja memoranduma.
On je istakao da će biti ogranizovani sastanci da bi problemi radnika bili rješavani.
Minić je danas ovaj dokument potpisao i sa predsjednikom Saveza sindikata Republike Srpske Goranom Stankovićem.
Premijer Srpske smatra da prava radnika moraju biti dodatno zaštićena i unapređena.
Foto: rtrs.tv
Izvor: RTRS
