Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanš meču u Kopenhagenu savladali istoimeni tim poslije izvođenja jedanaesteraca.

Kakva drama u Kopenhagenu! Vidjeli smo 120 minuta divovske borbe, te 22 jedanaesterca, i na kraju pobjedu Zvezde 8:7. U regularnom toku bilo je 1:1, baš kao i u Beogradu prije sedam dana.

Јunak Zvezde bio je sjajni golman Milan Borjan, koji je zaustavio čak četiri udarca sa 11 metara, i tako trasirao “crveno-bijelima” put u Evropu.

Miloš Degenek u duelu sa N’Dojeom

U posljednjoj rundi Zvezdu čeka Јang Bojs, ali sada je sigurno, “crveno – bijeli” imaju najmanje grupnu fazu Lige Evrope.

Već u prvom minutu sporan momenat. Zeka je nagazio Mirka Ivanića, ali pištaljka Litvanskog arbitra ostala je nijema.

Igrao se 17. minut, kada je Zvezda povela. Marko Marin je sjajno centrirao, a Ričmond Boaći vrhom kopačke sa pet metara trese mrežu Kopenhagena za vodstvo “crveno-bijelih”, 0:1.

Ipak do kraja poluvremena, Danci dolaze do poravnanja. Iz prvog opasnijeg napada, domaćin je izjednačio. Bila je to duga akcija Kopenhagena, lopta je kružila oko šesnaesterca, i na kraju Ngoje glavom matira Borjana za 1:1.

Drugo poluvrijeme nije dobro krenulo po Zvezdu, jer je već u 54. minutu šampion Srbije ostao sa igračem manje na terenu. Po drugi put požutio je Nemanja Milunović, čini se i ovaj put sudijska odluka koja je išla na štetu Zvezde.

Ipak, “crveno-bijeli” su hrabrom i požrtvovanom igrom uspjeli “sačuvati” neriješen rezultat i ući u produžetke.

A u prvom produžetku totalna ofanziva Kopenhagena, i najviše zahvanjujući sjajnom Borjanu, Zvezda je sačuvala svoju mrežu.

i u drugom produžetku opsada gola Borjana, s tom razlikom da su snage na terenu bile poravnate, jer je u 112. minutu pocrvenio Bijela, poslije starta nad Žanderom. Zvezda je izdržala, odigrala hrabro 120 minuta, i uspijela je izboriti jedanaesterce.

Prethodni članakZP “Elektro Doboj”: Prekid u napajanju zbog planiranih radova