Fudbaleri Ajaksa napravili su još jedno iznenađenje u Ligi šampiona, plasiravši se u polufinale najelitnijeg takmičenja, pošto su u revan meču četvrtfinala savladali Јuventus u Torinu (1:2). U drugom meču večeri Barselona je deklasirala Mančester junajted (3:0).

Ajaks i srpski internacionalac Dušan Tadić pretplatili su se na skalpove “velikana”. Poslije Real Madrida, “kopljanici” iz Amsterdama skinuli su sklap i Јuventusa, i to ponovo boljom igrom u gostima. Nakon 1:1 u prvom meču Ajaks je slavio u Torinu sa 2:1 i tako se plasirao u polufinale Lige šampiona, gdje ga čeka pobjednik meča engleskih premijerligaša Totenhema i Mančester sitija.

Krenulo je dobro po “staru damu”, jer je Ronaldo pogodio glavom poslije kornera u 28. minutu, ali kratko je trajala radost novog-starog šampiona Italije. Već u 35. minutu hladnokrvno pogađa Van de Bek, a zanimljivo da su oba pogotka išla na provjeru, ali poslije VAR tehnologije, arbitar iz Francuske Klemen Tarpan je oba puta pokazao na centar.

U nastavku meča rapsodija Ajaksa, koji je pored gola De Lihta glavom u 67. minutu propustio još nekoliko odličnih prilika, a sve je bilo u režiji Tadića koji je asistirao majstorski svojim saigračima, koji lopte koje su imale oči, nisu pretvorili u golove. Ipak, i pored tih promašaja, “kopljanici su odigrali maestralno, rutinski, i gotovo mirno priveli meč kraju za veliko slavlje i prolaz dalje.

U drugom meču večeri na “Nou Kampu” jednosmjerna ulica Barselone u sudaru sa Mančester junajtedom (3:0). Moglo se i pretpostaviti poslije 0:1 na “Old Trafordu”, da je katalonski gigant veliki favorit, što su oni i potvrdili u 90 minuta revanša, ali stekao se utisak da je sve izgledalo nekako prelako, da su “crveni đavoli” pali bez ispaljenog metka….

Dva puta je pogodio maestralni Lionel Mesi  u 16. i 20. minutu, a trijumf je potvrdio Kutinjo u 61. minutu za siguran prolaz Barselone.

U srijedu su na programu i preostale dvije utakmice četvrtfinala, sastaju se Mančester siti – Totenhem (0:1) i Porto – Liverpul (0:2).

Prethodni članakVrijeme: Danas sunčano, sa umjerenom oblačnošću
Naredni članakDenver izjednačio, dabl-dabl Јokića (VIDEO)