Fudbaleri Salcburga su ostvarili trijumf nad Genkom, dok je Napoli pobijedio Liverpul u prvim mečevima Grupe E nove sezone Lige šampiona.

Salzburg-Genk

Austrijski tim je na fenomenalan način započeo učešće u elitnom društvu i slavio je rezultatom 6:2.

Pitanje pobjednika je praktično rješeno već u prvom poluvremenu, u kom je domaći tim postigao pet golova, a primio samo jedan.

Briljantnu partiju je za Salcburg prikazao Erling Braut Haland, koji je tresao mreže protivnika u drugom, 34. i 45. minutu.

U 36. minutu je gol postigao i Hi-Čan Hvang, a strijelac za Genk je u 40. minutu bio Džon Lukumi.

Do kraja poluvremena je i Dominik Šobošaj uspio da matira čuvara mreže belgijske ekipe i time potvrdi trijumf svog kluba.

Nadu Genku da može da dođe do nešto pristojnijeg poraza pružio je Mbvana Samata u 52. minutu, ali je tačku na sve stavio Andreas Ulmer u 66. minutu.

Tim Salcburga je čak 13 puta šutirao u okvir gola protivnika, iako je Genk imao više vremena loptu u posjedu (55:45).

Branilac titule šampiona Evrope je poražen sa 2:0 u Napulju i doživio je prvi neuspjeh u sezoni.

Italijanski klub je tek u 82. minutu uspio da probije odbranu Liverpula i da preko Drisa Mertensa, iz jedanaesterca povede, a pobjedu domaće ekipe je u nadoknadi vremena potvrdio Fernando Ljorente.

U 7. minutu je Hirving Lozano postigao gol za Napoli, ali je on poništen zbog ofsajda, a u 21. je veliku šansu za Liverpul propustio Sadio Mane.

Poslije nekoliko propuštenih prilika na obje strane Endru Robertson je u 81. minutu napravio prekršaj u šesnaestercu za najstrožu kaznu, a nju je realizovao Mertens.

Definitivan poraz Liverpula na startu nove sezone u Ligi šampiona je potvrdio Ljorente.

Barsa izbjegla poraz na “Vestfalenu”, Lajpcig bolji od Benfike

Fudbaleri Borusije Dortmund i Barselone remizirali su na “Vestfalenu”, u okviru prvog kola grupe F Lige šampiona.

Iako se možda najviše očekivalo da na ovoj utakmici bude mnogo golova, dogodilo se upravo suprotno.

Barselona je imala nešto veći posjed lopte, ali je Dortmund bio konkretniji.

Dortmund-Barselona

Vicešampion Njemačke najbliži je bio golu u 57. minutu, kada je Marku Rojsu penal odbranio Mark Ter Štegen.

Nedugo zatim Borusija je zaprijetila još nekoliko puta, prvo preko Јulijana Branta, koji je u 77. minutu uzdrmao prečku, da bi samo minut kasnije ponovo Rojs propustio veliku šansu.

U posljednjim sekundama utakmice, veliku šansu imao je Lionel Mesi na drugoj strani, ali je njegov šut bio izblokiran.

Na kraju, mreže na Vestfalenu ostale su mirne.

U grupi G, fudbaleri Lajpciga uspjeli su kao gosti da savladaju Benfiku sa 2:1.

Oba pogotka za “bikove” postigao je Timo Verner. Prvo je u 69. minutu lijepo šutirao sa ivice šesnaesterca, da bi prednost duplirao deset minuta kasnije, na asistenciju Sabicera.

Poraz domaćih, ublažio je Haris Seferović šest minuta prije kraja meča.