Fudbaleri Mančester sitija savladali su Liverpul sa 5:0 u derbi utakmici 32. kola Premijer lige.

Iako su priredili protivniku svečani doček prije meča, posle prvog sudijskog zvižduka su se pošteno potrudili da unište šampionsku mašineriju Јirgena Klopa.

Već u trećem minutu je Gabrijel Žesus smjestio loptu u gol, ali iz ofsajda, pa je pogodak poništen.

Mohamed Salah je imao lijepu priliku u 20. minutu, ali nije uspio da donese prednost gostima.

Četiri minuta kasnije, Džo Gomez je oborio Rahima Sterlinga, i sudija Endi Tejlor je pokazao na bijelu tačku.

De Brujne je bio siguran, savladao je Alisona i Mančester siti je poveo.

U 35. minutu su domaći uvećali prednost preko Sterlinga, a u posljednjim sekundama prvog dijela igre Fil Foden je pogodio na sjajnu asistenciju De Brujnea.

Konačan rezultat u 66. minutu postavio je Okslejd Čemberlen, koji je pogodio svoju mrežu.

Sterling se izborio za poziciju, šutirao ka golu, a Okslejd Čemberlen skrenuo loptu pa je tako “ukrao” gol saigraču iz reprezentacije.

U drugom meču, Šefild je savladao Totenhem na svom terenu sa 3:1.