U prvom mečevima četvrtfinala Lige šampiona fudbaleri Ajaksa i Јuventusa remizirali su u Amsterdamu (1:1), dok je Barselona kao gost slavila protiv Mančester junajteda (0:1).

Ajaks je još jednom pokazao da je tvrd orah i da nije slučajno izborio plasman među osam najboljih ekipa starog kontinenta.

Odličnu partiju na “Amsterdam areni” pružio je i sprski internacionalac Dušan Tadić, pa iako tim iz Torina ima na oko lijep rezultat, daleko od toga da su “kopljanici” beš šansi u revanšu.

Poveo je šampion Italije u samom finišu prvog poluvremena, naravno preko Kristijana Ronalda.

Betankur je dodao loptu do Ronalda, ovaj ju je prosledio do Kansela, a bek Јuventusa odlično je proigrao sunarodnika, koji je glavom poslao loptu iza leđa Onane!

Međutim, već na startu drugog dijela igre izjednačenje! Brazilac Neres uzeo je loptu na nekih 50 metara od gola, vukao ju je do kaznenog prostora i onda majstorskim udarcem savladao Ščesnog. Bilo je još prilika na obje strane, Ajaks je dominirao, a Јuventus je opredijelio na kontre, ali golova do kraja meča nije bilo.

Barselona je obavila ogroman posao na “Old Trafordu”. Slavili su Katalonci minimalnim rezultatom 1:0, a trenutk odluke dogodio se još u 13. minutu, kada je Mesi  sve započeo. Bila je to odlična kombinacija, Suares je izbjegao ofsajd poziciju. Šutirao je iskosa sa desne strane glavom, pogodio je donji desni ugao za ispostaviće se kasnije i konačan rezultat.

Za tim koji trenira Ole Gunar Solskjer nije nastupio srpski internacionalac Nemanja Matić, koji se još uvijek oporavlja od povrede.