Fudbaleri Barselone savladali su ubjedljivo Liverpul sa 3:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona, uz sjajnu partiju Lionela Mesija, koji je sa dva pogotka donio veliku prednost svom timu pred revanš susret.

Barselona je jednom nogom u velikom finalu, jer ima i više nego povoljan rezultat, iako po igri na “Nou Kampu” to nije izgledalo baš tako. Gosti iz Engleske većim dijelom meča bili su ravnopravan rival Barsi, ali nisu iskoristili svoje prilike, a s druge strane katalonski gaigant u svojim redovima ima najbonjeg igrača planete Mesija, koji je još jednom pokazao da je klasa za sebe.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta oprezan fudbal, na obe strane, a Barselona je povela pogotkom Luisa Suareza u 26. minutu, kada se Urugvajac odlično snašao na pet metara, ispratio akciju i ugurao loptu u mrežu.

U nastavkiu meča Liverpul je ponovo bio agresivniji, mirisalo je na izjednačenje, ali onda se ukazao Mesi i u nekoliko minuta matirao izabranike Јirgena Klopa. Serhi Roberto je dobio loptu od Lea Mesija i poslao loptu za Luisa Suaresa koji pogađa prečku, Mesi je na pravom mjestu i praktično se ušetao u gol Liverpula, 2:0.

Osam minuta kasnije nova magija argentinca, ovaj put iz slobodnog udarca sa 30 metara, kada pogađa rašlje Alisonovog gola za 3:0.

Već u sledećem napadu Salah propušta nevjerovatnu priliku, umjesto praznog gola, pogađa stativu.

Revanš meč igra se 7. maja na “Enfild Rouzu”, a podsjećamo u prvom polufinalu Ajaks je kao gost savladao Totenhem sa 1:0.