U prvvim polufinalnim utakmicma Lige Evrope Ajntraht i Čelzi odigrali su bez pobjednika (1:1), dok je Arsenal u Londonu bio bolji od Valensije (3:1).

Rezultati prvih utakmica sugerišu da će odluka o finalistima pasti u revanš mečevima, jer prvih 90 minuta igre nisu dali odgovore na pitanje ko je bliži velikom finalu. Sada je jasno da će se odgovor tražiti na “Stemford Bridžu” u Londonu, odnosno “Mestaji” u Valensiji.

Ajntraht je na kraju uspio doći do remija u sudaru sa Čelzijem, najviše zahvaljujući srpskom dvojcu Filip Kostić – Luka Јović, koji je nakon maestralne akcije svom timu donio vodstvo u 23. minutu. Bio je to deveti pogodak Јovića u evropsskim takmičenjima u tekućoj sezoni, potvrda velike forme i najava velikog transfera koji bi trebao da uslijedi tokom ljeta.

Arsenal je preokretom došao do lijepe prednosti (3:1) pred revanš, ali daleko od toga da je sve gotovo. Valensija je povela pogotkom Dijabija u 11. minutu, kada je glavom savladao Čeha. Međutim, “topdžije” već sedam minuta kasnije izjednačuju, a strijelac je Lakzaeta, koji sjajno istrčava kontranapad domaće ekipe i poravnava rezultat. Preokret je uslijedio u 26. minutu, a ponovo pogađa Lakazet.

I kada se činilo da će se tim rezultatom završiti meč, u sudijskoj nadoknadi ukazao se Pjer Emerik Obamejang, koji je postavio konačan rezulat ovog meča (3:1).