Fudbaleri Sevilje plasirali su se u četvrtinu finala Lige Evrope, pošto su savladali Romu sa 2:0. U četvrtfinalu će igrati i Bajer Leverkuzen, koji je bio bolji od Rendžersa sa 1:0.

U derbiju osmine finala nije bilo previše uzbuđenja, daleko manje nego što se očekivalo.

Sevilja i Roma su se sastali na neutralnom terenu, pošto nisu odigrali prvi meč, pa je ovih 90 minuta odredilo ko će u četvrtfinale.

Sevilja je u Duizburgu rješila pitanje pobjednika već poslije prvog dijela igre.

Reguljon je u 22. minutu sjajno probio odbranu “vučice” i donio prednost Sevilji.

Minut prije kraja prvog dijela igre, Okampos je pobjegao zadnjoj liniji, servirao loptu Nesiriju, koji je smješta u mrežu.

Sevilja je postigla još jedan gol u 74. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

U drugom meču, Leverkuzen je sa 1:0 savladao Rendžers, a to je, poslije 3:1 u prvom meču, bilo više nego dovoljno za plasman u četvrtfinale.

Јedini gol postigao je Dijabi u 51. minutu utakmice.