SLOGA (D) – BORAC M:TEL 23:23 (11:11)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 1 000. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Boško Čadjo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga Doboj 5(5), Borac m:tel 1(1). Isključenja: Sloga Doboj 6, Borac m:tel 10.minuta.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović 1 (12 odbrana), Ristović 2, Milan Djurdjević, Maričić, Krajišnik, Tulendić 1, Stanković 2, Perović 1, Lazić, Miličević, Ristić, Zekić 3, Karanović 1, Janković 2, Ćosić 10(5), Knežević (odbrana). Trener: Danko Panić.

BORAC M:TEL: Unčanin 2(1), Vladan Djurdjević 1, Daničić 1, Mijatović 1, Ljubišić (10 odbrana), Bubić, Subotić (2 odbrane), Nježić 2, Savić 2, Lukić, Miljković, Radjenović 3, Ćelić, Šešić 2, Buljina, Dakić 9. Trener: Mirko Mikić. Igrač utakmice: Milan Dakić (Borac m:tel)

Rukometaši Sloge nisu uspjeli nadoknaditi minus 4 iz prvog meča protiv Borca igrajući neriješeno 23:23. Iako su potrebnu prednost dostigli u 50.minutu kada je rezultat glasio 20:16. U tim trenucima svojim greškama dozvoljavaju gostima da se serijom 5:0 vrate i čak povedu 20:21 čime su sva nadanja za plasman u polufinale bila izgubljena. Borac se plasirao u polufinale kupa BiH. Utakmica je odigrana u fenomenalnoj atmosferi, dvorana je bila prepuna  uz vatreno navijanje domaćih Vojvoda i banjalučkih Vulturesa. Bio je ovo pravi vječiti derbi. U prvom poluvremenu vodila se bespoštedna borba na obje strane. U 14.minutu nakon serije 3:0 Sloga prelazi u vodjstvo 7:5. Igrao de 27.minuta kada domaći golovima Ćosića, Tulendića i Stankovića imaju tri gola prednosti 11:8. Medjutim gosti uzvraćaju i sa tri uzastopna pogotka stižu do izjednačenja 11:11. S tim rezultatom se otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme Sloga otvara sa dva pogotka Hase Ćosića za 14:12. Od tog trenutka sve do 44.minuta igralo de gol za gol. A onda Sloga novom serijom 3:0 stiže do potrebnog rezultata za plasman dalje 20:16 u 50.minutu. Zatim slijedi već opisani scenario. Najbolji u redovima Sloge bili su Milutin Bogdanović koji je sakupio 12 odbrana i postigao čak jedan gol, te Haso Ćosić sa 10 golova. U taboru Banjalučana istakli su se golman Bojan Ljubišić sa 10 uspješnih intervencija, te najbolji igrač utakmice Milan Dakić sa 9 golova. Upravo on i Ćosić su postigli skoro polovinu golova svojih timova.