Filip Krajinović nije uspio da osvoji prvu ATP titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira u Budimpešti poražen od italijanskog tenisera Matee Beretinija sa 2:1 (6:4, 3:6, 1:6).

Filip Krajinović bio je veoma blizu svoje prve ATP titule u karijeri, ali će morati da čeka na drugu priliku.

Bolji od njega u finalu bio je Italijan Beretini i to nakon preokreta.

Filip je poslije velike borbe u prvom setu u pravi čas došao do brejka, a potom i potvrde za osvajanje prvog seta rezultatom 6:4.

Ipak, čini se da je taj set izvukao previše energije iz srpskog tenisera, a Beretini je u nastavku zaigrao znatno bolje.

Kao u prvom, u drugom setu takođe nije bilo brejka u prvih pet gemova. U tom dijelu igre je potom italijanski teniser oduzeo servis Krajinoviću, stekao prednost od 4:2, koju je odbranio i izborio treći set.

U odlučujućem setu Krajinović nije imao snage, ali i strpljenja, pa je češće grešio, što je protivnik znao da kazni.

Ubjedljivim rezultatom 6:1, Beretini osvaja treći set i titulu u Budimpešti.

Krajinović je uprkos porazu u finalu ostvario odličan rezultat, pošto je do finala došao iz kvalifikacija. Od ponedjeljka Filip će zauzeti najmanje 77. mjesto na ATP listi.

Prethodni članakFormula 1: Dominacija Mercedesa u Bakuu