Košarkaši Leotara novi su šampioni Republike Srpske i naredne sezone igraće u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Trebinjci su sinoć u punoj dvorani Borik u majstorici, poslije produžetka, savladali Borac 73:71.

Peti meč ponudio je mnogo uzbuđenja. Imao je Borac šansu za trijumf i nakon 40 minuta, ali Srđan Lončar nije pogodio pa je ostalo 62:62 i ušlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta bolje su se snašli gosti, ali je Borac opet imao priliku da dođe do pobjede. Međutim, ovaj put Peđa Lončar je promašio i uslijedilo je veliko slavlje Trebinjaca u Boriku.

Leotar je do pobjede predvodio Šakotić sa 20 poena. On je proglašen i za najkorisnijeg igrača finala. U Borcu, koji je doživio prvi poraz na domaćem terenu u sezoni, ubjedljivo najbolji pojedinac bio je Arsenije Vučković sa 26 poena.

Prethodni članakRemi Zrinjskog i Radnika, pobjede Širokog Brijega i Krupe
Naredni članakPremijer liga BiH: Na Visočane u plej-ofu Sloga (D) – Vogošća Poljine Hills 36:32 (15:14) (FOTO)